WMMMP 2015: Szkopek dwa razy na pudle w Poznaniu - Motogen.pl

Do obu wyścigów Paweł Szkopek startował z pole position. W sobotę zawodnik Yamahy jechał bezbłędnie z kółka na kółko powiększając przewagę nad rywalami. Do mety dotarł z ponad 13-sekundową przewagą nad Ireneuszem Sikorą. Trzeci finiszował Daniel Bukowski. Podczas niedzielnego wyścigu, w skutek popełnionego błędu Paweł musiał nadrabiać straty  czasowe poniesione w pierwszej części zawodów i ostateczniedojechał na drugiej pozycji. Po dwóch pierwszych rundach pozostaje liderem klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w klasie Superbike.

 

Paweł Szkopek: Sobotnie zawody od początku do końca przebiegały po mojej myśli. Jechałem spokojnie, sukcesywnie powiększając przewagę nad konkurentami. Na pewno pomagał też fakt, że Irek jest kontuzjowany po ostatnich wywrotkach w Niemczech. Przed niedzielnym treningiem kwalifikacyjnym zmieniliśmy rolgaz, nic jednak nie wskazywało, że coś nie zadziała. Nie miałem możliwości sprawdzenia motocykla na treningu, ponieważ zrobiłem na nim tylko jedno kółko – pogoda była bardzo zmienna, zdecydowaliśmy sięwyjechać na deszczówkach, jednak tor bardzo szybko przeschnął. Już po starcie wyścigu okazało się, że rolgaz otwiera się jedynie na 75% przepustnicy. Przez pierwszą część wyścigu starałem się szukać lepszych ustawień, wyłączyłem kontrolę trakcji. Konkurencja odjechała, więc postanowiłem skupić się na nadrabianiu strat, udało mi się przebić z czwartego miejsca na drugie. Irek jednak miał bardzo dobre tempo. Błąd w ustawieniach już wyeliminowaliśmy, wynikał z tego, ze cały czas modyfikujemy nasze motocykle. Kolejny weekend wyścigowy pojedziemy jeszcze na seryjnych silnikach, ale od kolejnych rund Mistrzostw Polski w Poznaniu planujemy  ścigać się na maszynach już w pełni zmodyfikowanych. Yamaha R1M pokazała dziś, że ma ogromny potencjał. Mimo błędu, który popełniliśmy uzyskiwałem bardzo dobre czasy. Moto fantastycznie prowadzi się w zakrętach, ma bardzo dobre hamulce. Na pewno ma to co potrzebne do walki o tytuł Mistrza Polski.

 

Zwycięstwem w Poznaniu może się pochwalić również Sebastian Zieliński startujący w sezonie 2015 w barwach Szkopek Team by Poland Position (Yamaha R6 – Supersport). Po sobonich problemach z silnikiem, które zmusiły go do wycofania się z wyścigu, wygrał niedzielną rywalizację. Przed kolejną rundą zapowiada walkę o tytuł Mistrza Polski.

 

Paweł Szkopek, oficjalny kierowca wyścigowy Yamaha Motor Polska wystartuje na nowej Yamasze R1 w pełnym cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w klasie Superbike. Zespół planuje także starty w Pucharze Europy i będzie się starał o start z dziką kartą w jednej z rund World Superbike na torze Magny Cours.

 

Kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015:

9-10.05. I, II runda – Tor Poznań

30-31.05. III, IV runda – Panoniaring Słowacja

27-28.06. V, VI runda – Tor Poznań

22-23.08. IX, X runda – Tor Pozań

12-13.09. XI-XII runda –  Slovakiaring Słowacja

 

Profil FB: www.facebook.com/SzkopekTeam