[VIDEO] The Mountain: kompilacja najlepszych skoków superbików przez Górę na torze Cadwell Park - Motogen.pl

Skok The Mountain na torze Cadwell Park to jedna z najbardziej widowiskowych rzeczy, która przydarza się wyścigowym motocyklom superbike.

W samej Wielkiej Brytanii jest ogromna liczba torów, a na całym świecie nie ma takiego obiektu, jak Cadwell Park. Cechą szczególną tego toru jest sekcja „The Mountain”, która składa się z szykany, tuż za nią jest potężne wzniesienie i wyjście na prostą. Wzniesienie jest na tyle agresywne, że motocykliści tam po prostu latają.

Istnieje kilka sposobów na pokonanie The Mountain. Jedni mówią, że im dłużej trzymasz koła na asfalcie, tym szybciej jedziesz – mają trochę racji. Ale inni mają tam tak dużą prędkość, że aby nie oderwać się od asfaltu, musieliby niepotrzebnie zwalniać. Więc skaczą. Jednym z lepszych pomysłów na skok, ale dostępnym tylko dla najodważniejszych, jest wzbicie się w powietrze gdy motocykl jest wciąż lekko złożony; wtedy nie leci do góry, ale w przód, a dzięki temu wybija się z jednej hopki, przelatuje przez płaski szczyt i ląduje za drugą hopką. Warto też pamiętać, aby nie wylecieć w pobocze…

Na Cadwell Park regularnie ścigają się zawodnicy British Superbikes. Był tam też YouTuber Gray zajmujący się nagrywaniem motocykli. Zmontował kompilację najlepszych skoków superbików przez The Mountain. Podziwiajcie:


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany