Turbo patenty Suzuki - Motogen.pl

Wszystko zaczęło się od konceptu Recursion pokazanego na Tokyo Motor Show w 2013 roku. Wyposażono go w rzędową czwórkę o pojemności 588cm3 z turbosprężarką i intercoolerem.

Według założeń producenta moc silnika ma wynosić 100 koni mechanicznych, a moment obrotowy – 100Nm. Suzuki cały czas pokazuje swój koncept, a ostatnio wznowiło zastrzeżenie znaku towarowego „Katana”, co pasowałoby do nazwy „Recursion”, która oznacza „cofnięcie się / powrót do czegoś”.

 

Przeczytaj również: Suzuki Recursion Turbo Concept na Tokyo Motor Show 2013

Tak oto dochodzimy do rysunków patentowych, na których widać nie tylko konstrukcję silnika, ale również motocykl podobny właśnie do Recursion. Po kształcie konceptu oraz podejściu do mocy motoru widać, że Suzuki chce pójść w inną stronę niż Kawasaki, które po prostu stworzyło super zabawkę. Recursion / Katana może być motocyklem nadającym się do codziennego użytkowania.

Oczywiście od konceptów i patentów do ostatecznej realizacji jeszcze długa droga, ale podczas imprez targowych Suzuki zapowiadało, że chce ruszyć na podbój Europy, którą ostatnimi czasy trochę zaniedbało.