Trochę inny film o gangach motocyklowych - Motogen.pl

Gdy mówimy ’gang motocyklowy’, mamy na myśli coś zgoła innego niż to, co możecie zobaczyć na zamieszczonym poniżej klipie.

 

Jest to trailer do filmu pod tytułem: ’Twelve O’Clock in Baltimore’. Dokument jest w trakcie realizacji i ma traktować o motocyklowych gangach, składających się w większości z młodych, czarnoskórych mężczyzn, którzy poruszają się po Baltimore głównie na crossówkach i quadach, ignorując wszelkie przepisy i zasady bezpieczeństwa, włączając w to brak jakichkolwiek ubrań motocyklowych i kasków. Tytuł filmu, który zawiera nazwę jednego ze stunterskich tricków, nawiązuje bezpośrednio do sposobu poruszania się po ulicach i parkach Baltimore.

 

Film ma pokazać zjawisko, jakim jest przejaw buntu przeciwko ciągle powiększającej się przepaści między klasami społecznymi. Ciekawostką jest fakt, że pieniądze na realizację filmu zebrano przy pomocy Kickstartera. Kwota, która była potrzebna do ukończenia filmu, wynosiła 12 000 dolarów. Aktualności dotyczące produkcji można śledzić na oficjalnym facebookowym profilu.