Szybka pomoc medyczna na wyciągnięcie ręki - Motogen.pl

Okazuje się, że motocykl może służyć nie tylko przyjemnościom, ale także ratować życie

W Krakowie powstał program pilotażowy ratownictwa na dwóch kółkach, którego pomysłodawcą jest Krzysztof Kiełbasa, który wspólnie z grupą R2 działającą przy stowarzyszeniu Rafael wraz z krakowskim pogotowiem ratunkowym, podjął się tego niecodziennego wyzwania.

Patronat objęła Rada w skład której wchodzą – Przewodniczący Rady Miasta, dyrektor pogotowia, komendant policji. Zadaniem motocykla będzie między innymi skrócenie czasu dojazdu do poszkodowanego, asysta przy karetce pogotowia (torowanie drogi w zatłoczonym mieście, transport krwi i organów, szkolenie przyszłych instruktorów prowadzenia motocykla ratunkowego, zabezpieczenie imprez masowych czy zabezpieczenie autostrad.

To nie wszystko

Na tym nie kończą się plany związane z ratownictwem motocyklowym. Docelowym zadaniem jest stworzenie motocyklowego oddziału ratunkowego w Krakowie, powołanie centrum szkolenia motocyklowego dla jednostek ratowniczych. Miejmy nadzieję że pilotażowy program zdobędzie uznanie nie tylko w Krakowie ale w każdym zakątku Polski.

Oficjalna strona stowarzyszenia: www.stowarzyszenierafael.pl

Więcej o motocyklach BMW