Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".
Szczerze mówiąc Intel i Orange County Choppers (OCC) jakoś mi do siebie nie pasują. Z pewnością trudno byłoby obie firmy ze sobą w jakikolwiek sposób połączyć. Jedna z nich produkuje bardzo wydajne procesory dla entuzjastów nowych technologii, druga wyjątkowe, krojone na miarę choppery. Jednak na długiej liście klientów OCC znalazł się wspomniany elektroniczny potentat. Co ciekawego ma nam do zaprezentowania duet OCC-Intel? Przepiękną i ultranowoczesną maszynę.

W trzewiach tego potwora znajdziemy widlastą dwójkę o pojemności 3146 ccm oraz procesor Intel Core 2 Duo (w pełni skomputeryzowanej desce rozdzielczej UMPC*).
Unikalny panel można spokojnie odpiąć i zabrać ze sobą wszędzie. Posłuży nam jako GPS – by zawsze dało się odnaleźć właściwą drogę, PDA czy cokolwiek tylko chcemy; "lusterko wsteczne" wspomagane przez dwie kamery; czytnik linii papilarnych, który nie pozwoli nikomu innemu dosiadać tego choppera; urządzenie audio-video by umilić jazdę; cyfrowe, czytelne wskaźniki i wiele innych.

Szkoda, że najnowsze dziecko OCC nie wejdzie do produkcji – o takiej maszynie możemy nadal tylko marzyć.

* [Wikipedia] Ultra-Mobile PC (dawniej znane pod nazwą kodową Origami Project) – platforma sprzętowa, rozwijana przez firmy Microsoft i Intel. Ma ona konkurować z palmtopami (PDA). Pierwsze prototypy zostały pokazane na targach CeBit 2006 w Hanowerze. Na razie pracuje tylko z systemem Windows Tablet PC, ale za niedługo pojawi się na wszystkie możliwe platformy. Jest to więc urządzenie łączące wszystkie zalety i możliwości laptopów z mobilnością i małymi rozmiarami palmtopów. UMPC już pojawia się w sklepach komputerowych.

Firmy Microsoft oraz Intel wspólnie opracowały nowy typ komputerów Ultra-Mobile PC (UMPC). Projekt "Origami Project" zakładał stworzenie przenośnego komputera typu tablet PC o bardzo niewielkich wymiarach i wydłużonym czasie pracy na baterii. Jak widać, efekt przerósł najśmielsze oczekiwania ekspertów. Wystarczy wspomnieć o słynnej kampanii promocyjnej Origami, czyli tajemniczych flashach na stronie Origami Project. Kiedy wszyscy w zaintrygowaniu czekali na to, cóż będzie tym nowym produktem, informatycy Microsoftu ujawnili szczegóły dotyczące Origami.

Więcej w Ciekawostki
Dla modnych ludzi – jeansowy kask?

Ubierasz się modnie? Podążasz za trendami stylistycznymi? Jeśli tak, firma Nexx stworzyła kask dla Ciebie.

Zamknij