Szkopek w Portimao – testy przed sezonem - Motogen.pl

Ruszył sezon WSBK / WSS, a raczej odbyły się testy na torze w Portimao. Naszej redakcji udało się dotrzeć do kilku zdjęć Pawła Szkopka, który w tym roku będzie walczył w World Supersport na Triumphie Daytona 675. 

Oprócz pozyskania zdjęć, zmusiliśmy Pawła, aby podzielił się wrażeniami z jazdy na Trumpecie:
Testy wypadły pozytywnie, mimo tego, że nie udało mi się objeździć motocykla w pełnej specyfikacji ’09. Sprzęt dotarł do nas w niedzielę i jedynie Matej Smrz, młodszy brat Jakuba, czeskiego zawodnika startującego w WSBK, przejechał na swoim motocyklu kilka okrążeń. Był bardzo zadowolony, uzyskał na nim swój najlepszy czas. Ja pozostalem przy modelu 2008, który zaopatrzony był w nowy system elektroniki Magneti Marelli i kilka gadżetów z nowego wyścigowego zestawu Triumpha. Czasy przejazdów – cóż, powiedzmy, że nie najgorsze, ale i odbiegające od ideału. Przede wszystkim pogoda, było chłodno, a ja rozchorowałem się i jeździłem zagrypiony. Podejrzewam, że gdyby nie pomoc ludzi z Clinica Mobile, pewnie musiałbym odpuścić testy. Ale do tego nie można było dopuścić (śmiech). Najbliższe plany? Cóż, już niedługo pierwsza runda w Australii, ale wcześniej zawitam na warszawską wystawę motocykli i skuterów. Niestety, bez mojego wyścigowego motocykla, co miałem w planach. Mój zespół musi mieć czas na przygotowanie wszystkiego i logistycznie byłoby to nie do ogarnięcia. Mam nadzieję, że wielu kibiców z Polski będzie miało możliwość obejrzenia sprzętu na żywo, podczas niektórych rund wyścigów. Do Brna nie mamy daleko, a wiem, że co roku pojawia się tam wielu ludzi z Polski, poza tym, mam nadzieję, że znajdą się chętni do dalszych wycieczek. Będzie mi bardzo miło, jeżeli spotkam rodaków podczas moich zagranicznych, wyścigowych wojaży.
 
Nasza redakcja już od dłuższego czasu ściska kciuki za powodzenie przedsięwzięć Pawła, a w planach mamy odwiedziny kilku torów podczas wyścigów WSBK/WSS i podglądnięcie, jak wygląda życie i praca w zespole wyścigowym w Mistrzostwach Świata. Mocno liczymy też na sukcesy Szkopka podczas startów w Mistrzostwach Polski, gdzie w tym roku Paweł wystartuje w czterech rundach w klasie Superstock 600 (opuści pierwszą w Poznaniu oraz jedną z czeskich rund w Brnie).