Suzuki GRANDys duo rusza na finałową rundę WMMP - Motogen.pl

Już w ten weekend (03–04.09) odbędzie się ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Finałowe zawody tegorocznej serii odbędą się na Torze Poznań w Przeźmierowie, gdzie absolutnym rekordzistą okrążenia jest zawodnik Suzuki GRANDys Duo, Andy Meklau.

Nasz zespół wybiera się do Wielkopolski bardzo zmotywowany w celu zdobycia kolejnych tytułów. Przypomnijmy, że w tym sezonie wygraliśmy już Puchar Polski Rookie 1000 z Przemkiem Janikiem, tytuły Mistrza Polski, Austrii i Alpe Adria Superbike oraz Polski i Austrii Superstock 1000 z Andym Meklau, zespołowo w Superbike. Suzuki jest już też najlepszą marką w klasie Superbike.

 

W Poznaniu liczymy, że lider klasyfikacji generalnej Supersport, Daniel Bukowski, odniesie kolejne zwycięstwa i przypieczętuje swój pierwszy tytuł Mistrza Polski. Najciekawsza dla zespołu będzie rywalizacja w klasie Superbike, gdzie na tytuł szanse mają Greg Junod i Andy Meklau. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy gotują publiczności wspaniałe widowisko, a na koniec sezonu Suzuki GRANDys Duo będzie się cieszyć z podwójnego mistrzostwa. Mamy też nadzieję na dopięcie kolejnych tytułów w klasyfikacjach zespołowych i dla producentów jako Suzuki.

 

Na tor, po kontuzji odniesionej w Moście, powraca Mariusz Durynek w Superbike, a w Superstock 1000 pojedzie Sławek Janus, który miał potężny wypadek na ostatnim Poznaniu. Wszyscy kibice mogą śledzić nasze zmagania na profilu zespołu Suzuki GRANDys Duo na Facebook, gdzie znajdą zdjęcia, filmy i aktualne wyniki.
 

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys Duo: „Chcemy zakończyć ten sezon w dobrym stylu i zdobyć kolejne tytuły. Nie ukrywam, że najwięcej emocji będzie w walce o tytuł w klasie Superbike. Andy i Greg będą rywalizować o tytuł, a u nas nie ma żadnych ustaleń zespołowych. Mam nadzieję, że stworzą piękne widowisko, a ja nie dostanę zawału serca. To będzie walka »Mistrza i Ucznia«, ponieważ w dzieciństwie idolem Grega był właśnie Andy, z nami może jeździć z nim w jednym zespole i rywalizować, jak równy z równym. Liczę też na Daniela. Tyle lat czeka na tytuł, a w tym roku zasłużył na niego jak nigdy wcześniej, jest po prostu najlepszy w swojej klasie. Przykro mi z powodu Gwena Giabbani, który odniósł kontuzję i raczej nie będzie mógł z nami rywalizować. Gwen spędził z nami wspaniałe lata, nadal jesteśmy przyjaciółmi i z całego serca życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia”.
 

Gregory Junod, Superbike: „Jestem bardzo zmotywowany przed ostatnią rundą. Mam nadzieję, że limit pecha na ten sezon wykorzystaliśmy poprzednio i teraz spokojnie będę mógł walczyć o tytuł Mistrza Polski. Chciałbym wygrać oba wyścigi w Superbike i GRANDys duo FORMULA X-Treme. To będzie ciekawa walka”.

Daniel Bukowski, Supersport: „Sezon się jeszcze nie skończył, ale mi jest już smutno, że to ostatni wyścigowy weekend. Mój tytuł mistrzowski jest bardzo blisko, ale nie jest jeszcze pewny, dlatego muszę nastawić się na chłodną kalkulację i efektywną jazdę.Mam nadzieję, że mój wyścig odbędzie się „w pełnym składzie” i będzie dużo emocji. Zapraszam wszystkich do kibicowania!”.

 

Mariusz Durynek, Superbike: „Bardzo chcę wystartować na ostatniej rundzie, jednak po upadku w Moście mój obojczyk nie jest w pełni sprawny i lekarz odradzał mi start. Jeżeli w wolnych treningach dam radę jechać 20 minut bez bólu to wystartuję w wyścigu, jeżeli nie to szykuję się na sezon 2012. Nie będę głupio ryzykował zdrowia swojego i kolegów z toru. Nie był to szczęśliwy sezon dla mnie. W dwóch pierwszych wyścigach na Poznaniu zgubiłem szkła kontaktowe, jak się potem okazało wadliwe. W Brnie nie mogłem wystartować, na Słowacji przestraszyłem się kapiącego deszczu i byłem pewien, że wyścig zostanie przerwany. W Moście poległem na całego. Jednak cieszę się z doświadczenia, jakie zdobyłem w Suzuki GRANDys duo i wierzę, że umiejętności zdobyte w tym profesjonalnym zespole zaprocentują w następnym sezonie”.

 

Harmonogram Suzuki GRANDys duo na ostatnią rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski:

Czwartek, 01.09.:
12:30–12:55 Trening wolny Supersport/Junior Superstock 600
13:00–13:25 Trening wolny Superbike
15:30–15:55 Trening wolny Supersport/Junior Superstock 600
16:00–16:25 Trening wolny Superbike

Piątek, 02.09.:
9:30–9:55 25 Trening wolny Supersport/Junior Superstock 600
10:00–10:25 Trening wolny Superbike
13:05–13:35 I trening kwalifikacyjny Supersport/Junior Superstock 600
13:40–14:10 I trening kwalifikacyjny Superbike

Sobota, 03.09.:
9:10–9:40 30 II trening kwalifikacyjny Supersport/Junior Superstock 600
9:45–10:15 30 II trening kwalifikacyjny Superbike
15:15 Wyścig Supersport/Junior Superstock 600 (15 okrążeń)
16:15 Wyścig Superbike (16 okrążeń)

Niedziela, 04.09.:
8:45–8:55 10 Rozgrzewka Supersport/Junior Superstock 600
9:00–9:10 10 Rozgrzewka Superbike
12:20 Wyścig Supersport/Junior Superstock 600 (15 okrążeń)
13:20 Wyścig Superbike (16 okrążeń)