Suzuki Burgman na ogniwa paliwowe - Motogen.pl

Oprócz nowego Gladiusa 400 na stoisku Suzuki na tokijskich targach motoryzacyjnych zobaczymy również bardziej ekologicznego Burgmana na ogniwa paliwowe.

Targi Tokyo Motor Show to świetna okazja na pokazanie swoich najnowszych pomysłów i projektów. Nie może zabraknąć także proekologicznych, czyli obecnie bardzo modnych pojazdów. Na stoisku Hondy zobaczymy specjalna strefę przeznaczoną na ekspozycję takich sprzętów, natomiast Suzuki zaprezentuje m.in. nowego Burgmana na ogniwa paliwowe.

Maxiskuter zewnętrznie nie różni się za bardzo od modeli, które możemy na co dzień zobaczyć w każdym salonie sprzedaży. Nowością jest natomiast zasilanie, które, zamiast tradycyjnej benzyny, do napędzania pojazdu wykorzystuje ogniwa paliwowe. Suzuki twierdzi, że zastosowany zbiornik 70 MPa pozwoli na znaczne powiększenie zasięgu skutera. Niestety, producent nie podaje na razie ani prędkości maksymalnej, ani innych danych technicznych.

Raczej nie należy się spodziewać, że już niebawem na naszych drogach zobaczymy wiele tego typu jednośladów. Jednak pojazdy napędzane chociażby na ogniwa paliwowe niewątpliwie mogą okazać się bardzo realną alternatywą dla tradycyjnych, jeżdżących na benzynę motocykli i skuterów.
 

Więcej o motocyklach Suzuki