Słupsk: nagranie z moto-pościgu na nowym, policyjnym BMW R 1250 RT [motocyklista pijany, bez prawka, bez przeglądu] - Motogen.pl

Pościg miał blisko 15 kilometrów. Policja podkreśla, że nowe R 1250 RT sprawdzają się świetnie, a umiejętności policjantów są na wysokim poziomie!

Wieczorem w środę 31 sierpnia, policjanci na motocyklach patrolujący okolice Słupska, zwrócili uwagę na niebezpieczne jadącego motocyklistę. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, motocyklista przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Pościg trwał blisko 15 kilometrów. W tym czasie uciekinier rozpędzał się nawet do ponad 200 km/h. Policjant nie miał problemu z utrzymaniem pościgu – to dlatego, że jechał nowiutkim, policyjnym BMW R 1250 RT (w nowych policyjnych barwach!). Słupska komenda podkreśla także, że nie bez znaczenia pozostawały wysokie umiejętności policjantów na motocyklach.

Pościg zakończył się niegroźnym wypadkiem uciekającego motocyklisty. Wczoraj policja postanowiła także podzielić się nagraniem pościgu – możemy zobaczyć ostatnie 27 sekund, wraz z wywrotką.

(Uwaga, film z głośnym i nieprzyjemnym dźwiękiem. Obniż poziom głośności urządzenia.)

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca motocykla był nietrzeźwy – alkomat wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami tej kategorii, a jego motocykl nie ma aktualnych badań technicznych.

Jak deklarują słupscy policjanci:
„Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości temu kierowcy grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, co zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie także, za szereg wykroczeń popełnionych w trakcie ucieczki.”

Zdjęcie z miejsca zatrzymania.

2 komentarze

  1. Drutes Warszawa Sp. Z O.O.

    A powinien przyhamowac mu z boku lewej str.aby nie mogl wcisnac hamulca i by go katapulowal ..az by mu czapka spadla
    Skonczyl by szybciej jazde,a jeszcze mialby hamulce przetestowane w BM-ie

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany