Skuter ratowniczy PIAGGIO MP3 LIFE SUPPORT dla Włoskiego Czerwonego Krzyża - Motogen.pl

W Rzymie odbyły się obchody 30-lecia usługi 118 (telefon pogotowia ratunkowego) i z tej okazji zaprezentowano skuter 3-kołowy w wersji ratowniczej: PIAGGIO MP3 LIFE SUPPORT.

Trójkołowy skuter Piaggio MP3 Life Support używany przez Włoski Czerwony Krzyż został zaprezentowany podczas obchodów 30-lecia włoskiej Narodowej Terytorialnej Służby Ratunkowej (118)

W porównaniu z klasycznym Piaggio MP3, jego wyposażenie obejmuje światła LED i przednie syreny, elektryczny słup teleskopowy z światłem LED 360° i wysoce odblaskowe naklejki. Ponadto górny kufer w połączeniu z bocznymi sakwami i bagażnikiem pod siedzeniem gwarantuje pojemność bagażową 142 litry. To sprawia, że MP3 staje się idealnym pojazdem aby z łatwością transportować sprzęt medyczny do przedszpitalnej pierwszej pomocy, jak na przykład: BLS (Basic Life Support) i ALS (Advance Life Support), defibrylatory, kołnierze ortopedyczne, zestawy opatrunkowe, butle tlenowe, zestawy oddechowe, czy zestawy infuzyjne.

Piaggio MP3 Life Support jest już używany przez krajowe terytorialne służby ratunkowe kilku krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Francji, Australii, a zwłaszcza Izraela, co uczyniło go prawdziwym klejnotem koronnym w światowej flocie pierwszej pomocy. Do dyspozycji ratowników pozostaje ponad 650 skuterów MP3!

W Polsce także przez kilka lat funkcjonowało ratownicze Piaggio MP3 – jeździł nim sławny ratownik, Borkoś.

Piaggio MP3 Life Support dostarczony włoskiemu Czerwonemu Krzyżowi stanowi jedno z pierwszych zastosowań tego pojazdu dla służb ratowniczych we Włoszech. Było to możliwe dzięki zmianom w kodeksie drogowym wprowadzonym pod koniec 2021 r., które umożliwiają wykorzystanie motocykli do zastosowań pierwszej pomocy (transport personelu medycznego i sprzętu medycznego).

Piaggio MP3 Life Support charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, ponadprzeciętną stabilnością oraz zwiększonym bezpieczeństwem. Te cechy przekładają się na znacznie skrócenie czasu interwencji, co stanowi nieocenioną różnicę w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, gdy czas jest najważniejszy.

Zobacz też: W czasie Operacji Lato 2022, redakcja Motogen.pl testuje zupełnie nową wersję skutera Piaggio MP3 – teraz z kamerą cofania i radarami martwego pola!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany