Członek Zarządu Piaggio został nowym szefem ACEM (europejskie stowarzyszenie przemysłu motocyklowego) - Motogen.pl

Michele Colaninno został nowym szefem ACEM. To spore wyróżnienie dla Piaggio. Poznajcie nowe i aktualne cele stowarzyszenia.

Michele Colaninno, dyrektor generalny ds. globalnej strategii, produktu, marketingu i innowacji Grupy Piaggio (PIA.MI), założyciel i przewodniczący Piaggio Fast Forward, amerykańskiej firmy specjalizującej się w robotyce, został mianowany prezesem ACEM (Association des Constructeurs Européens de Motocycles), europejskiego stowarzyszenia przemysłu motocyklowego z siedzibą w Brukseli, do którego należą wszystkie światowe grupy motocykli i skuterów.

„Jako nowy prezes ACEM jestem bardzo wdzięczny innym producentom motocykli za zaufanie Grupie Piaggio w tej prestiżowej i wymagającej roli, którą będę pełnić z największym zaangażowaniem” – skomentował Michele Colaninno.  „Z niecierpliwością czekam na współpracę ze wszystkimi członkami stowarzyszenia promującymi nasze priorytety opisane w Vision 2030+, dokumencie strategicznym ACEM, aby odpowiedzieć na przyszłe potrzeby w zakresie mobilności w coraz bardziej zrównoważonym świecie. W ramach tej wizji europejski przemysł motocyklowy będzie nadal pracował nad wprowadzeniem na rynek innowacyjnych i niskoemisyjnych pojazdów do dojazdów do pracy, wypoczynku i mobilności miejskiej.

Ponadto, w ramach Wizji 2030+, zintensyfikujemy nasz dialog z instytucjami UE i wzmocnimy współpracę przemysłową w strategicznych obszarach, takich jak łączność, bezpieczeństwo i elektryfikacja” – dodał Michele Colaninno.

Oprócz stanowisk w Grupie Piaggio, Michele Colaninno, który urodził się w 1976 roku, jest dyrektorem generalnym i dyrektorem operacyjnym Grupy Immsi, holdingu przemysłowego działającego w sektorach finansowym, nieruchomości i przemysłowym notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie (IMS.MI), z przychodami przekraczającymi 1,7 mld euro.

De Seynes, Pierer, Colaninno, Schramm – Prezes oraz Wiceprezesi ACEM 2022

Powołanie Michele Colaninno na stanowisko prezesa ACEM zbiega się z restrukturyzacją stowarzyszenia, które mianowało również trzech wiceprezesów: Stefana Pierera (dyrektora generalnego KTM AG), Markusa Schramma (szefa BMW Motorrad) i Erica de Seynesa (prezesa Yamaha Motor Europe N.V.).


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany