Rusza akcja "Prędkość". W ten weekend na drogach zaroi się od policji - Motogen.pl

Już dziś, 17 maja policja masowo ruszy w Polskę z radarami w ramach działań „Prędkość”. Gorąco zachęcamy do rozważnej jazdy, bo mandaty potrafią naprawdę zaboleć, że nie wspomnimy już o konsekwencjach wypadków.

W ramach działań „Prędkość” należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli na drogach. Policja z całej Polski będzie prowadzić pomiary laserowymi urządzeniami pomiarowymi, a zatem warto spodziewać się radiowozów nie tylko w zaroślach, ale także w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Cykliczne akcje „Prędkość” mają na celu uświadomienie kierującym zagrożeń związanych z nadmierną prędkością, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Szczególną uwagę policjanci zwrócą na miejsca, w których dochodziło do kolizji i zdarzeń drogowych.

Wysokie kary za łamanie przepisów

Kierujący, którzy nie dostosują się do obowiązujących limitów prędkości, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Grożą im wysokie mandaty, punkty karne, a nawet utrata prawa jazdy. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy ponownie popełniający podobne wykroczenia, dla których przewidziano kary dwukrotnej wysokości.

Apelujemy o rozwagę

Ze swej strony przypominamy o dwóch sprawach – po pierwsze odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze spoczywa głównie na nas samych. Po drugie – naszym zachowaniem na drodze przyczyniamy się do utrwalania wizerunku motocyklisty u innych kierujących. Jeśli konsekwentnie będziemy go niszczyć, spodziewajmy się coraz większych represji ze strony służb.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany