Royal Enfield Hunter 450. Mocniejszy, lepiej dopracowany, z apetytem na Europę - Motogen.pl

Przedprodukcyjna wersja nowego nakeda Royal Enfield pojawiła się na zdjęciach w niemieckim magazynie Motorrad. To model Hunter 450 z 40-konnym silnikiem z Himalayana.

W listopadzie ubiegłego roku Royal Enfield pokazał nową wersję swojego adventure – modelu Himalayan. Tym razem motocykl napędzany jest już sensownym, 40-konnym silnikiem. Dzięki temu nie tylko zyskał na rodzimym rynku, ale także dostał szansę na konkurowanie w Europie.

Chłodzony cieczą silnik o pojemności 451 cm3 będzie nową bazą dla całej serii różnych konstrukcji. Z całą pewnością trafi więc do scramblera Scram, ale, jak wskazują szpiegowskie zdjęcia, opublikowane przez magazyn Motorrad, jednostka ta zasilać będzie także nowego Huntera 450, który trafi na rynek w połowie roku.

Aktualny Hunter 350 (na zdjęciu tytułowym) może i jest ładny i przyjemnie jeździ, ale z mocą 20 KM ma szansę na dobrą sprzedaż tylko w Indiach. Kiedy w ramie pojawi się dwukrotnie mocniejsza jednostka, będzie on w stanie konkurować z Triumphem Speedem ​​400, Hondą CL500, czy Kawasaki Z400.

W Europie od pewnego czasu widać rosnące zainteresowanie klasą 400/500, dostępną na prawo jazdy kategorii A2. Producenci już dawno zrozumieli, że oczekiwania także i w tej klasie są wysokie. Dziś można tutaj znaleźć niemal pełny przekrój segmentów i modeli. Hunter, z eleganckim sznytem retro ma szansę idealnie trafić w gusta nabywców.

Zobacz zdjęcia modelu Hunter 450 na portalu motorradonline.de

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany