Rocznica śmierci Marco Simoncelliego - Motogen.pl

Dokładnie 23 października 2011 roku miałem smutny obowiązek poinformować Was o śmierci fantastycznego zawodnika, jakim był Marco Simoncelli. Chłopak zginął podczas wypadku na drugim okrążeniu nitki toru Sepang.

Simoncelli stracił kontrolę nad motocyklem, przeciął nitkę toru i został dodatkowo uderzony przez Edwardsa i Rossiego, którzy próbowali uniknąć wypadku. Zaraz po tym wyścig został przerwany. Niecałą godzinę później Dorna oficjalnie potwierdziła, że Marco Simoncelli zmarł o godzinie 16:56 czasu miejscowego.

Marco Simoncelli urodził się 20 stycznia 1987 roku. Jego pierwszy sukces to zdobycie w 2002 roku tytułu Mistrza Europy kategorii 125 ccm. Po tym sukcesie, jeszcze w tym samym sezonie, wystartował w Grand Prix Czech w klasie 125 ccm. Pierwsze punkty zdobył w Grand Prix Portugalii. W 2003 roku trafił do teamu Aprilla. W 2005 roku zaliczył swój najlepszy start w klasie 125, kończąc ją na piątym miejscu klasyfikacji generalnej.

W 2006 roku rozpoczął swoją przygodę w klasie 250 ccm w barwach teamu Gilera, z którym był związany przez cały okres startów w tej kategorii. W 2008 roku sięgnął po pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 250 ccm, a rok później był trzeci.

Do MotoGP Simoncelli trafił w ubiegłym sezonie. Od tego momentu jeździł w barwach Sanco Carlo Gresini Team. Jego partnerem w sezonie 2010 był Marco Melandri, a w 2011 Hiroshi Aoyama.

Poniżej prezentujemy Wam dokument – trybut przygotowany przez BBC.