Rock&Strip Party – impreza Hells Angels MC Poznań - Motogen.pl

W ubiegłą sobotę w warszawskim FonoBarze na Polach Mokotowskich odbyło się Rock&Strip Party, zorganizowane przez Hells Angels MC Poznań. Wraz z ekipą Free Rider Motorcycles udało nam się dotrzeć na imprezę i świetnie się bawić do późnych godzin nocnych.

Przede wszystkim ciężko było zaparkować; tłok wśród samochodów z rejestracjami z różnych stron Polski nie ustępował temu w środku. Mnóstwo ludzi zrzeszonych w rozmaitych klubach i grupach, ale przede wszystkim czerwono-białe barwy Hells Angels oraz ich suppotrów i hangaround: Red Warriors, Red Angels, Red Indians i Fortress. Głośna muzyka, raz generowana przez DJ-a, raz przez zespół na scenie, możliwość zakupu odzieży i gadżetów suportowych z wszechobecnym logo 81 i dumnie prezentującym się napisem POLAND, ale przede wszystkim okazja do spotkania znajomych i pogadania. Pozwólcie, że pominę występy sympatycznej blond pani, która w ciekawy sposób zrzucała z siebie odzienie, bo niniejszy tekst musiałby zostać zakwalifikowany do kategorii 18+, a nie w tym rzecz.

Impreza, jak wspomniałem, miła (FonoBar pękał w szwach), miała na celu pokazanie, że Anioł też człowiek i nie taki straszny, jak go malują. Ba, wręcz sympatyczny i gościnny. 81 zasygnalizowali wyraźnie i po raz kolejny swoją obecność w polskim świecie motocyklowym i pokazali, że ten jeden z najstarszych, o ile nie najstarszy klub MC (powstał w USA; został powołany do życia 17 marca 1949 roku w okolicach Fontana/San Bernardino w Kaliforni, a charter San Bernardino, nazywany też Berdoo, istnieje do dziś), ma się dobrze i działa z rozmachem. Imprezy typu opisywany Rock&Strip to nie wszystko. Klub organizuje tzw. City Run, otwarcia i zakończenia sezonu, ale i akcje charytatywne, wspierające np. Domy Dziecka.

Więcej informacji na temat działalności Hells Angels MC w Polsce, zdjęcia z imprez oraz trochę faktów z historii klubów, znajdziecie na stronie www.redandwhite.pl. Polecamy też www.hellsangels.com i stronę założyciela klubu, Sonny’ego Bargera www.sonnybarger.com.

Dla fanów kina nie można pominąć takich tytułów, jak „The Wild Angels” (1966 r., reż. Roger Corman, w rolach głównych: Peter Fonda, Nancy Sinatra, Bruce Dern, z udziałem członków kalifornijskiego HA), „Hells Angels On Wheels” (1967 r., reż. Richard Rush, w rolach głównych: Adam Roarke, Jack Nicholson i Sabrina Scharf oraz Sony Barger jako on sam, z udziałem członków klubu HA), „Hell’s Angels ’69″ (reż. Lee Madden, w rolach głównych: Tom Stern, Jeremy Slate and Conny Van Dyke, z udziałem Sonny’ego Bargera oraz członków HA) oraz znakomitego dokumentu „Hells Angels Forever” (1983 r., reż. Richard Chase, Leon Gast). Ciekawą pozycją będzie zapewne „The Wild One” (1953 r., reż. Laslo Benedek, w rolach głównych: niezapomniany Marlon Brando i Mary Murphy oraz Robert Keith), gdzie inspiracją dla scenarzystów była działalność klubów motocyklowych w USA.

Dziękujemy Hells Angels MC Poznań za świetną imprezę, AFFA, Panowie!