Red Bull FMX Seaside Tour - gwiazdy FMX na wybrzeżu! - Motogen.pl
2-12 lipca 2007: GDAŃSK – SOPOT – MALBORK – ŁEBA – KOŁOBRZEG – NIECHORZE – POBIEROWO – MIĘDZYZDROJE – SZCZECIN

Mat Rebeaud oraz Jimmy Verburgh wraz z grupą FMX 4ever ponownie w Polsce! Tym razem zupełnie legalnie i w pokazach otwartych dla publiczności. Już 2 lipca na polskim wybrzeżu rozpocznie się Red Bull FMX Seaside Tour, w ramach którego rajderzy związani z Red Bull X-Fighters odwiedzą dziewięć nadmorskich miejscowości podczas ośmiodniowego touru. Będzie z nimi Ronnie Renner, który zagości w naszym kraju po raz pierwszy.

Jimmy’ego Verburgha oraz grupę FMX 4ever pamiętać możemy głównie z nielegalnych przejazdów po Warszawie – Warsaw FMX Night Ride, które miały miejsce w sierpniu ub. roku. Verburgh jest znany polskiej publiczności także jako uczestnik zawodów Night of the Jumps rozegranych w Katowicach w listopadzie oraz jako sędzia zawodów Red Bull X-Fighters, od trzech lat transmitowanych w telewizji Polsat oraz sieci kin Cinema City. Dla Mata Rebeaud będzie to trzecia wizyta w Polsce – po raz pierwszy będzie go można zobaczyć go „w akcji". Kontuzja kości udowej uniemożliwiła mu jazdę podczas Warsaw FMX Night Ride oraz w katowickim Spodku (gdzie odebrał tytuł Mistrza Świata FMX 2006). Wszystkich zainteresowanych zobaczeniem na własne oczy FMX-owych możliwości Mata zapraszamy 2 i 3 lipca do Gdańska i Sopotu – będzie on gościem specjalnym pierwszych dwóch dni touru.

Ronniego Rennera nie trzeba przedstawiać fanom FMX. Ten zawodnik o pseudonimie „Who’s your daddy?" jest znany ze świetnego kontaktu z publicznością, co z pewnością udowodni podczas swoich nadmorskich występów. Swoje miejsce w światowej czołówce potwierdził wielokrotnie, między innymi wygrywając Red Bull X-Fighters 2005 w Meksyku. Pokazy Red Bull FMX Seaside Tour będą jego pierwszą wizytą w Polsce, zostanie tu do 5 lipca.

Przez cały tour w pokazach uczestniczyć będą Jimmy Verbourgh, Chris Birch i Steven Stuyven. Zawodnicy będą skakać przy użyciu mobilnej rampy, w dziewięciu nadmorskich lokalizacjach, takich jak molo w Niechorzu czy ulica Długa na Starym Mieście w Gdańsku. Użyta podczas touru platforma do lądowania była wykorzystana podczas Red Bull X-Fighters w irlandzkim Slane Castle. Tour potrwa osiem dni i będzie podzielony na dwie części: od 2 do 5 lipca i od 9 do 12 lpica.. Ze względu na duże uzależnienie od pogody, godziny pokazów mogą ulec zmianie. Dokładne informacje będą na bieżąco publikowane na stronie www.redbull.pl.

Red Bull FMX Seaside Tour to zapowiedź transmisji Red Bull X-Fighters Madryt 2007 – po raz kolejny zawody te będzie można obejrzeć w telewizji Polsat i Cinema City. Ale w tym roku to nie wszystko: po raz pierwszy Red Bull X-Fighters z Madrytu transmitowane będą na żywo podczas odbywających się równolegle imprez plażowych – zapraszamy do Łeby, Chałup i Pobierowa. Po zakończeniu zawodów do białego rana potrwa beach party z udziałem znanych DJ’ów.

PLAN RED BULL FMX SEASIDE TOUR:

2 lipca: Gdańsk, Targ Węglowy, od godz. 21.00*
3 lipca: Sopot, dziedziniec przed Molo, od godz. 21.00
4 lipca: Malbork, Zamek, od godz. 16.00
5 lipca: Łeba, od godz. 21.00
9 lipca: Kołobrzeg, od godz. 21.00
10 lipca: Niechorze, od godz.14.00
10 lipca: Pobierowo, od godz. 21.00
11 lipca: Międzyzdroje, od godz. 21.00
12 lipca: Szczecin, od godz.. 21.00

WSTĘP NA POKAZY JEST BEZPŁATNY.

* Godziny poszczególnych pokazów mogą ulec zmianie. Aktualne informacje będą dostępne na www.redbull.pl.