Zawody Red Bull X-Fighters w Moskwie odwołane! - Motogen.pl
21 czerwca organizatorzy Red Bull X-Fighters International Freestyle Motocross musieli podjąć decyzję o odwołaniu zawodów zaplanowanych na 30 czerwca w centrum Moskwy. Nierozstrzygnięty proces uzyskiwania pozwoleń nie pozwala na zorganizowanie imprezy spełniającej zasady bezpieczeństwa Red Bull X-Fighters.

"Freestyle motocross to niebezpieczny sport. Naszym zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie naszym zawodnikom i widzom możliwie najlepszych i najbezpieczniejszych warunków udziału w imprezie. Jest to szczególnie ważne, gdy zawody mają się odbyć na zupełnie nowym torze, a taki miał powstać na Vasilyevski Spusk przy Placu Czerwonym. Brak możliwości zapewnienia odpowiednich pozwoleń zmusił nas do podjęcia tej decyzji."

Red Bull X-Fighters, czyli niesamowite show takich światowych gwiazd jak Travis Pastrana, Mat Rebeaud, Dany Torres, Eigo Sato, czy Ronnie Renner, tym razem miał zagościć w Rosji, drugim po Irlandii nowym kraju w tym cyklu. Jeźdźcy mieli zmierzyć się na zupełnie nowej, ubitej przez rosyjskich rewolucjonistów ziemi. Impreza zapowiadała się wyśmienicie, szczególnie dla widzów, gdyż ci nie musieli płacić za wstęp na arenę w samym centrum Moskwy.

Już 27 lipca finał RBXF na arenie Las Ventas w Madrycie!