Już 16-17 czerwca przedstawicielstwo Yamaha w Polsce organizuje dla swoich klientów wyjątkową imprezę integracyjno-szkoleniową na torze wyścigowym w Poznaniu.

Yamaha od lat organizuje podobne spotkania dla swoich klientów na torze Moto GP w Brnie a w tym roku specjalnie dla polskich klientów Yamaha przygotowała weekend mocnych wrażeń na torze w Poznaniu. Organizatorzy spodziewają się około 200 motocyklistów, którzy przybędą na swoich motocyklach Yamaha z całej Polski. Będą oni mieli możliwość szkolenia z jazdy wyścigowej na torze pod okiem najlepszych instruktorów między innymi Andrzeja Pawelca – wielokrotnego mistrza Polski w wyścigach motocyklowych. Każdy z adeptów motocyklizmu, niezależnie od stopnia zaawansowania w jeździe sportowej będzie miał możliwość trenowania z najlepszymi.

Dla klientów mniej spragnionych sportowych wrażeń Yamaha zaplanowała serię jazd turystycznych z możliwością przetestowania najnowszych modeli turystycznych motocykli Yamaha. Zalana słońcem droga, kolumna masywnych motocykli, pęd powietrza i relaks – na to mogą liczyć sympatycy Yamaha – nie można oczywiście zapomnieć o relaksującej przerwie na kawę w jakimś uroczym zakątku wielkopolski.

Sobotni wieczór zapowiada się równie motocyklowo i intensywnie – około godziny 17.00 w sobotę tor poznań będzie świadkiem niecodziennego wydarzenia – otóż na czarnej nitce toru pojawi się parada motocykli Yamaha – wszystkie modele motocykli Yamaha – od maxi skuterów, przez choppery aż po supersportowe motocykle wyścigowe pojawią się na paradzie na torze. Ta niecodzienna defilada ma za zadanie zapoznanie się z torem oraz po prostu celebrowanie przyjemności jazdy w grupie przy stosunkowo niedużej prędkości. W paradzie na swoich motocyklach Yamaha wezmą udział goście specjalni – Jacek Czachor, Marek Dąbrowski oraz Krzysztof Hołowczyc.

Dodatkowo podczas całego eventu będzie możliwość odbycie jazdy po torze razem z Maciejem Lubiakiem – kierowcą rajdowym Fiat Castrol Rally Team.

PROGRAM
15.06.2007 Piątek

17.00 – 23.00 – Rejestracja uczestników, kontrola techniczna motocykli

16.06.2007 Sobota

Grupa sportowa:
07.00 – 10.00 – Rejestracja uczestników, kontrola techniczna motocykli
10.00 – 10.20 – Odprawa zawodników, szkolenie bezpieczeństwa z zasad poruszania się po torze
10.30 – 13.30 – Jazdy na torze z instruktorami
13.30 – 14.30 – Przerwa lunchowa
14.30 – 18.00 – Jazdy cd.

Grupa turystyczna:
10.00 – 13.00 – Wycieczka po okolicy z przewodnikiem – Trasa I + II (przewidywana przerwa na kawę w ciekawym miejscu)
14.00 – 17.00 – Wycieczka po okolicy z przewodnikiem – Trasa I + II (przewidywana przerwa na kawę w ciekawym miejscu)
Podczas jazd turystycznych będzie można skorzystać z naszego parku testowego

Dla wszystkich:
18.00 – 18.30 – Parada motocykli Yamaha po Torze Poznań (wszystkie motocykle)
21.00 – Rozpoczęcie imprezy przy muzyce DJ

Atrakcje dodatkowe

W czasie przerwy lunchowej oraz po 18.30 przewidywane są dodatkowo jazdy w charakterze pasażera samochodem prowadzonym przez jednego z czołowych polskich kierowców (Maciej Lubiak). Przez cały dzień w namiocie Yamaha będzie czynny (odpłatny) punkt gastronomiczny a w tle będzie grać muzyka. Tu nasi klienci będą mogli odpocząć i nabrać sił przed dalszą zabawą.

Goście będą mogli również zapoznać się z ofertą Yamaha w naszym stoisku informacyjno – reklamowym. Dodatkowo będzie dostępna oferta marki Fiat i Alfa Romeo. Spodziewamy się kilku gości VIP – potwierdzili swoją obecność Krzysztof Hołowczyc oraz Jacek Czachor, Marek Dąbrowski.

17.06.2007 Niedziela

Grupa sportowa:
9.00 – 13.00 Jazdy na torze z instruktorami
13.00 – 14.00 – Przerwa lunchowa
14.00 – 16.00 Jazdy po torze cd.

Grupa turystyczna:
10.00 – 13.00 Wycieczka po okolicy z przewodnikiem – Trasa I + II (przewidywana przerwa na kawę w ciekawym miejscu)
Podczas jazd turystycznych będzie można skorzystać z naszego parku testowego

Dla wszystkich:
16.00 – Zakończenie imprezy, bezpieczny powrót do domu

Atrakcje dodatkowe

W czasie przerwy lunchowej przewidywane są jazdy w charakterze pasażera dwuosobowym motocyklem R1 prowadzonym przez jednego z czołowych polskich zawodników. Przez cały dzień w namiocie Yamaha będzie czynny punkt gastronomiczny a w tle będzie grać muzyka. Goście będą mogli również zapoznać się z ofertą Yamaha w naszym stoisku informacyjno – reklamowym. Dodatkowo będzie dostępna oferta marki Fiat i Alfa Romeo.

Przypominam kto może być naszym gościem: Każdy kto zakupił motocykl w sieci autoryzowanej Yamaha w Polsce. Na tor będziemy wpuszczać nie tylko motocykle wyścigowe, ale również turystyczno – sportowe serii Fazer. W przypadku większego zainteresowania stworzymy też grupę typowo turystyczną dla motocykli innych niż wymienione. Będziemy starali się być elastyczni i na bieżąco dostosowywać do zaistniałej sytuacji i oczekiwań naszych gości.

Impreza nie ma charakteru czysto sportowego i postaramy się aby każdy nasz klient bez względu na to na jakiej maszynie przyjedzie miło spędził czas. Zależy nam na tym aby atmosfera spotkania była wyjątkowa i na długo, pozytywnie zapadła w pamięci naszych uczestników!

KOSZTY

MMP pokrywa koszt organizacji, wynajmu toru, instruktorów oraz zabezpieczenia medycznego. Po naszej stronie będzie też sobotnia impreza. Po stronie klienta pozostaje dojazd, zakwaterowanie oraz wyżywienie. UWAGA: Na torze nie ma stacji benzynowej, należy zatem zatankować maszyny przed wjazdem na trening.

Więcej o motocyklach Yamaha