Pol Espargaro podpisał kontrakt z Yamahą - Motogen.pl

O tym, że Espargaro zadebiutuje w MotoGP w przyszłym roku mówiło się już od kilku miesięcy. Sam Crutchlow zdradził, że hiszpański zawodnik ma go zastąpić w zespole satelickim Yamahy. Japoński koncern z kolei nie zaprzeczał, że prowadzi rozmowy z kandydatem do mistrzowskiego tytułu w klasie Moto2.

Pol Espargaro będzie jeździł w barwach Monster Yamaha Tech 3 razem z Bradleyem Smithem. Czy będzie to udany duet? Bradley Smith w klasie Moto2 zbyt wiele nie zwojował i w MotoGP również nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Espargaro może uratować sytuację, ponieważ pomimo kiepskiej końcówki ten sezon ma całkiem niezły. Po zakończeniu sezonu 2012 z tytułem wicemistrza Espargaro jest tegorocznym faworytem do pierwszego miejsca w generalce.

Obecnie Espargaro traci jednak 23 punkty do Scotta Reddinga, który prowadzi klasyfikację generalną. Do końca sezonu pozostało jeszcze dziewięć rund, więc nic straconego. W ciągu ostatnich kilku wyścigów Espargaro był znacznie szybszy od Reddinga, ale jego plany dotyczące wygrywania wyścigów skutecznie psuli między innymi Jordi Torres, Esteve Rabat i wspomniany Scott Redding. W ciągu dziewięciu rund jeszcze wszystko może się wydarzyć, ale niezależnie od wyników Espargaro ma już zapewnione miejsce w klasie królewskiej. Pozostaje w takim razie jeszcze jedna kwestia – dokąd trafi Redding.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak