Początek przygody - relacja z Motul Ameryka Płd Tour - Motogen.pl

Motocykle już odebrane, pierwszy etap podróży za nami. Sprawdź pierwszą część relacji z Motul Ameryka Płd Tour 2023!

Zapraszamy na pierwszą krótką relację z trwającej właśnie wyprawy motocyklowej Motul Ameryka Południowa Tour 2023! Najpierw przeczytajcie o losach motocyklistów, a kilka akapitów niżej znajdziecie odpowiedzi na pytania: O co chodzi z Motul Tour? Dokąd i dlaczego jadą motocykliści? Skąd znowu wziął się Barry na stronach Motogen?

Regularne relacje ze zdjęciami i krótkim opisem, znajdziecie tutaj na portalu Motogen. Ale nie zapomnijcie oglądać także stories wrzucanych na bieżąco na Instagram Motogen, czy na przykład rolek, które pojawią się na YouTube, Insta, Facebooku, czy TikToku!

Podróż z Polski i pierwszy dzień na motocyklach w Ameryce Południowej

autor: Barry

Podróż z Polski do Ameryki Południowej jest długa i męcząca, ale to co zastajecie na miejscu, wynagradza trudy podróży z nawiązką. Po krótkim locie z Warszawy do Paryża, a następnie czternastogodzinnym locie do Santiago, stolicy Chile i kolejnym kilkugodzinnym na do Punta Arenas, dotarliśmy wreszcie na miejsce. Na miejsce, to znaczy do miasteczka, w którym odebraliśmy motocykle z wypożyczalni.

Motul Ameryka Południowa Tour to kolejna edycja kultowego już konkursu organizowanego od kilku lat przez Motul Polska. W tym roku zwycięzcy jadą przez Patagonię, startując w Chile.

Motocykle na których jedziemy to BMW F 800 GS i nowsze 850 GS. Celem jest Ushuaia, daleko na południu Argentyny. W sumie przed nami ponad 2000 km!

Pierwszego dnia po odebraniu sprzętów i dopełnieniu formalności pokonaliśmy „na rozgrzewkę” odcinek z Punta Arenas do Puerto Natales. Poza fenomenalnymi widokami i ogromnymi przestrzeniami zaskoczył nas dość surowy klimat oraz… silny i nieustępliwy wiatr!

Wieje tak mocno, że przez większość czasu jedziemy w dużym pochyleniu, choć zakrętów póki co jak na lekarstwo. Lokalni mieszkańcy mówią nam przy tym, że i tak mamy dużo szczęścia do pogody, bo zwykle wieje tu znacznie silniej! Czy warto zatem jeździć motocyklem po Patagonii? To pytanie retoryczne. Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech spojrzy na mini laureatów konkursu na zdjęciach… Oni chyba jeszcze nie wierzą, że to wszystko dzieje się naprawdę!

Dziś jedziemy dalej, a ja mam plan wypytania uczestników o ich pierwsze wrażenia, aby wszystko Wam zrelacjonować. Rozmowy podczas jazdy są o tyle ułatwione, że wszyscy mamy przy kaskach zestawy Cardo.

Motul Ameryka Płd. Tour 2023 – o co chodzi?

Kolejna edycja wyprawy, w ramach konkursu Motul Tour, jest w trakcie. Konkurs ten organizowany jest przez polski oddział firmy olejowej Motul i bez zawahania można powiedzieć, że jest to jeden ze skrajnie najbardziej wypasionych konkursów przeznaczonych dla polskich motocyklistów! Bo gdzie indziej można wygrać przygodę życia na dwóch kołach?!

Nagrodą główną w edycji 2023 jest wyprawa motocyklowa po przepięknym regionie Patagonii. Motocykliści przejadą przez Chile i Argentynę, będą podziwiali niesamowite krajobrazy Ameryki Południowej, przybiją piątkę z gaucho i od podszewki poznają miejscową kulturę. Podróż zakończy się w mieście Ushuaia będącym stolicą regionu Ziemi Ognistej. Ushuaia jest miejscem wyjątkowym – uznawane jest za najbardziej wysunięte na południe miasto na całym świecie!

Wyprawa jest w pełni przygotowana. Każdy ze zwycięzców konkursu otrzymał motocykl użyczony na czas wyjazdu, a cała trasa, noclegi i atrakcje (tak samo jak paliwo i obsługa techniczna) są zorganizowane i opłacone. Aby odbyć swoją przygodę życia, wystarczyło kupić olej i wziąć udział w konkursie!

Barry w Motogen.pl na Motul Tour?

Zastanawiacie się, jak to jest, że Barry już nie pracuje w Motogen, a jednak to on reprezentuje Motogen na Motul Tour? Macie rację – Barry nie pracuje na stałe i wyprowadził się na zimę do Hiszpanii, ale pozostał współpracownikiem redakcji Motogen.pl. Część tej współpracy to właśnie wyjazd do Chile i Argentyny.

Regularne relacje ze zdjęciami i krótkim opisem, znajdziecie tutaj na portalu Motogen. Ale nie zapomnijcie oglądać także stories wrzucanych na bieżąco na Instagram Motogen, czy na przykład rolek, które pojawią się na YouTube, Insta, Facebooku, czy TikToku!

Więcej o Motul Tour na https://motultour.pl/
Partnerami technicznymi wyprawy są:
– NGK – ngkntk.com/pl/
– Cardo – cardo-polska.pl/
– Schuberth – schuberth.com/pl/
– Larsson – larsson.pl/
– RRmoto – rrmoto.pl/


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany