Plotki: Suzuki GSX-R250 pojawi się, kiedy przyjdzie na to czas - Motogen.pl

Pierwsze zdjęcia pojawiły się w grudniu ubiegłego roku i zostały wykonane w chińskiej fabryce Suzuki, która jest zlokalizowana w Haojue Changzhou. Suzuki dość długo zwlekało z nakedem dla początkujących i równie długo zwleka z premierą małego GSX-R pomimo, że na targach EICMA 2014 producent zapowiadał wysyp nowych modeli w najbliższych latach.

Portal Indian Autos Blog rozmawiał z Shureshem Babu, który odpowiada za dział planowania i rozwoju produktów w indyjskim oddziale Suzuki. Shuresh Babu powiedział tylko „Przedstawimy go kiedy przyjdzie czas. Nie mówimy, że wcale go nie będzie, ale kiedy nadejdzie odpowiedni czas, to odbędzie się premiera.” Jednymi słowy – masło maślane.

Według spekulacji Suzuki GSX-R250 mogłoby być wyposażone w silnik, który napędza model Inazuma 250. Jest to chłodzona cieczą rzędowa dwójka o pojemności 248 cm3. W Indiach spodziewano się, że Suzuki przedstawi motocykl podczas targów Auto Expo 2016, ale tak się nie stało. Czy producent poczeka z premierą do jesieni, kiedy odbywają się targi Intermot i EICMA?

Więcej o motocyklach Suzuki Autor: Wojciech Grzesiak