Paweł Szkopek i Marcin Walkowiak w Mistrzostwach Świata - Motogen.pl

Pierwsze nieoficjalne jeszcze doniesienia sugerują, że w sezonie 2011 Paweł Szkopek wystartuje w klasie Supersport, a Marcin Walkowiak w Superstokach 1000 w Mistrzostwach Świata.

Wygląda na to, że w nadchodzącym sezonie ponownie będziemy mogli kibicować naszym zawodnikom startującym w jednym z najciekawszych cyklów wyścigowych, czyli w Mistrzostwach Świata.

Paweł Szkopek, Mistrz Polski Superbike 2010, pojedzie w FIM Supersport, natomiast Marcin Walkowiak będzie kontynuował zmagania w klasie Superstock 1000. Miejmy nadzieję, że doświadczenie, jakie zyskał ten zawodnik w sezonie 2010, zaprocentuje podczas tegorocznych startów.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, obaj zawodnicy wystartują w całej serii Mistrzostw Świata w barwach teamu PTR Bogdanka. Performance Technical Racing będzie partnerem technicznym zespołu. PTR jest firmą ściśle związaną z zespołem Parkalgar Honda, a jednocześnie dostarczającą gotowe rozwiązania i usługi z zakresu tuningu i przygotowania motocykli do sportu. Nie dziwi zatem, że team PTR Bogdanka będzie zespołem satelickim Parkalgar Honda.

Start obu zawodników w Mistrzostwach Świata oznacza, niestety, że raczej nie będziemy mogli podziwiać ich występów podczas rodzimego WMMP. Trzy rundy krajowych zmagań pokrywają się bowiem z rundami Mistrzostw Świata.

Mamy nadzieję, że te wstępne doniesienia o startach biało-czerwonych w Mistrzostwach Świata zostaną szybko potwierdzone. Będziemy śledzić uważnie sytuację i informować Was na bieżąco!