Paryż chce się pozbyć „starych” motocykli, a motocykliści protestują - Motogen.pl

Pierwsze informacje o tym zakazie pojawiły się w styczniu. Plan władz miasta zakłada, że zakaz wjazdu do centrum będą miały motocykle zarejestrowane przed 2000 rokiem, samochody zarejestrowane przed 31 grudnia 1996 roku, lekkie samochody dostawcze zarejestrowane przed 30 września 1997 roku oraz ciężarówki i autobusy zarejestrowane przed 30 września 2001 roku.

Francuska Federacja Wkurzonych Motocyklistów (FFMC – Federation Francaise des Motards en Colere) zorganizowała protest, w którym wzięły udział tysiące motocyklistów. Dokładne liczby są nieco rozbieżne – FFMC i portal Moto-Station podają, że w samym Paryżu protestowało 15 000 osób, które przyjechały na 10 000 motocykli, a policja podaje, że motocykli było 6 000.

Wspomniany zakaz obowiązuje póki co w godzinach od 8 rano do 20. Władze chcą jednak zaostrzyć przepisy. Francuzi są prawdopodobnie mistrzami jeśli chodzi o utrudnianie życia motocyklistom. Przypomnijmy, że z początkiem przyszłego roku będzie zniesiony obowiązujący przez wiele lat nakaz zdławiania silników w sportowych motocyklach do 100 koni mechanicznych.

Autor: Wojciech Grzesiak