Nowości z Tajwanu – Sym na EICMA 2009 - Motogen.pl

Na targach motocyklowych w Mediolanie można było spotkać nie tylko największe, znane na całym świecie firmy. Swoje nowości pokazało także sporo mniejszych producentów, także z Chin i Tajwanu, prezentujących coraz wyższy poziom.

Na stoisku tajwańskiej firmy Sym, która na razie nie jest zbyt popularna w Polsce, można było znaleźć skutery, motocykle i quady wykonane z dobrej jakości materiałów, a poza tym po prostu ładne. Szczególną uwagę zwracał na siebie naked bike Cevalo 125. Przeznaczony do użytku miejskiego, motocykl o niewielkiej pojemności wyróżniał się dosyć agresywną stylistyką, tylnym reflektorem wykonanym w technologii LED i kompaktową ramą. Niewielki skuter Evie, który zadziwiał pojemnością baku (8 l) i zestawem zegarów LCD, stał obok nowoczesnych maxiskuterów Maxsym 400 i 600. Maksym przeznaczony jest dla tych, którzy szukają dynamicznego, bezpiecznego i komfortowego skutera miejskiego – producent zaopatrzył go w tarcze hamulcowe, a nowoczesna linia stylistyczna nie ustępuje w niczym najnowszym propozycjom Japończyków. 

Ponadto Sym zaprezentował skuter sportowy Jet4 50 i 125, którego zaletą jest duży schowek oraz przedni hamulec tarczowy, a także quada Raider 600LE skierowanego do osób lubiących podróżować we dwoje. Dzięki wydłużonej 2310-milimetrowej kanapie z oparciem pasażer Raidera 600LE będzie odczuwał większą przyjemność z jazdy.

Produkty Sym udowadniają, że nawet niedoceniane do tej pory jednoślady z Chin czy Tajwanu mogą powoli konkurować pod względem jakości i urody ze znanymi firmami, oferując jednocześnie dużo niższe ceny.