Nowe Harley-Davidson na 2023: CVO Street Glide i CVO Road Glide - design, osiągi, technologia i silnik VVT 121 - Motogen.pl

Nowe modele CVO™ Street Glide™ i CVO™ Road Glide™ oferują zaawansowaną technologię, jeszcze większy komfort kierowcy i jeszcze bardziej dynamiczne osiągi, które zapewnia nowy, potężny silnik.

Harley-Davidson podnosi poprzeczkę w dziedzinie dostarczania wrażeń z jazdy motocyklem, wprowadzając w połowie roku dwa nowe modele premium z działu Custom Vehicle Operations™ (CVO™). Nowe modele CVO™ Street Glide™ i CVO™ Road Glide™ oferują zaawansowaną technologię, jeszcze większy komfort kierowcy i jeszcze bardziej dynamiczne osiągi, które zapewnia nowy, potężny silnik Milwaukee-Eight™ VVT 121 o pojemności 1977 cm3. Ekskluzywny i spektakularny nowy design jest rewolucyjną wizją platformy Harley-Davidson® Grand American Touring.

„Dzięki całkowicie nowym modelom CVO™ Street Glide™ i CVO™ Road Glide™ kontynuujemy naszą misję, jaką jest rozwój każdego aspektu motocyklowych doświadczeń Grand American Touring” — powiedział Jochen Zeitz, prezes i dyrektor generalny Harley-Davidson. „Te modele wyznaczają nowy standard osiągów, technologii i stylu Harley-Davidson, przyspieszając ewolucję najbardziej pożądanej marki motocykli na świecie”.

Zdjęcia – CVO Road Glide 2023:

Zdefiniowany na nowo kultowy design

Nowe modele CVO™ Street Glide™ i CVO™ Road Glide™ charakteryzują się nowym, oszałamiającym designem, ale wyraźnie wywodzącym się ze znajomych kształtów poprzednich motocykli Harley-Davidson® Grand American Touring. Oba modele mają owiewki ze zintegrowanymi kanałami wlotowymi powietrza i charakterystycznym oświetleniem LED wraz ze zintegrowanymi kierunkowskazami, również LED. Dodatkowe zmiany obejmują przycięty przedni błotnik, nowy zbiornik paliwa z charakterystycznymi ściętymi liniami oraz kufry o nowym kształcie harmonizującym z owiewkami i zbiornikiem paliwa. Nowe koła Combo stanowią odważny akcent custom dzięki czarnej obrabianej maszynowo aluminiowej obręczy zaplatanej szprychami. Każdy model będzie oferowany w dwóch wyrafinowanych opcjach malowania i wykończenia.

Najwyższe osiągi

Nowy silnik V-Twin Milwaukee-Eight™ VVT 121 o pojemności 1977 cm3 wyznacza nowy pułap momentu obrotowego i pojemności skokowej dostępnych w fabrycznym motocyklu Harley-Davidson® Touring. Nowy układ napędowy ma zoptymalizowane, chłodzone cieczą głowice cylindrów wraz z nowym układem chłodzenia, układ zmiennych faz rozrządu (VVT), nowy układ dolotowy i wydajny układ wydechowy.

Podczas projektowania modeli CVO™ Street Glide™ i CVO™ Road Glide™ dokładnie przemyślano każdy aspekt projektu, który mógłby wpłynąć na ogólne osiągi i komfort. Masa własna została znacznie zmniejszona — o 14 kg w przypadku CVO™ Street Glide™ i o 15 kg w przypadku CVO™ Road Glide™ — w porównaniu z poprzednimi wersjami tych modeli. Najwyższej jakości przednie i tylne zawieszenia SHOWA® gwarantują pewne prowadzenie oraz zapewniają – przy skoku tylnego zawieszenia zwiększonym o 41% – zwiększenie komfortu kierowcy w porównaniu z poprzednimi modelami CVO™. Wysokiej jakości komponenty układu hamulcowego od Brembo® zapewniają doskonałe wyczucie i skuteczność hamowania, zwiększając pewność siebie kierowcy.

Po raz pierwszy modele CVO™ Street Glide™ i CVO™ Road Glide™ oferują wybieralne tryby jazdy — Road, Sport i Rain — które pozwalają elektronicznie kontrolować parametry i osiągi, a także poziom interwencji ze strony systemów bezpieczeństwa. Każdy z trzech standardowych i dwóch indywidualnie konfigurowanych trybów jazdy zapewnia wyjątkową kombinację parametrów, takich jak oddawanie mocy, siła hamowania silnikiem czy ustawienia układu ABS z działaniem w zakręcie (C-ABS) i systemu kontroli trakcji z działaniem w zakręcie (C-TCS).

O komfort aerodynamiczny dbają zupełnie nowe owiewki z „pływającą” przednią szybą oraz regulowane deflektory powietrza. W testach w tunelu aerodynamicznym uderzenia i zawirowania powietrza wokół kasku zostały zmniejszone średnio o 60 procent w porównaniu z podobnymi modelami z 2022 roku. A nowy układ chłodzenia silnika zapewnia lepszy komfort termiczny kierowcy w porównaniu z poprzednimi modelami CVO.

Zdjęcia – CVO Street Glide 2023:

Całkowicie nowy system multimedialny z systemem operacyjnym Skyline™

Modele CVO™ Street Glide™ i CVO™ Road Glide™ wprowadzają zupełnie nowy zestaw technologii komunikacji obsługiwanych przez nowy system operacyjny Skyline™. Kolorowy ekran dotykowy TFT o przekątnej 312 mm zastępuje wszystkie analogowe zegary i większość przełączników. Ten wysokiej jakości wyświetlacz można dostosować w ramach trzech różnych opcji widoku i jest kompatybilny z urządzeniami Apple i Android. Łączność Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie z urządzeniem kierowcy, a wbudowany w system odbiornik Bluetooth® do bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Oba modele posiadają schowki w owiewkach do przechowywania urządzeń osobistych, które są wyposażone w porty USB-C . Oba modele są wyposażone  w najwyższej klasy zestaw audio Rockford Fosgate™ Stage II z 4-kanałowym wzmacniaczem o mocy 500 W RMS, który zasila głośniki wbudowane w owiewkę i w kufry.

Modele CVO™ Street Glide™ i CVO™ Road Glide™ zadebiutują publicznie w Budapeszcie na Węgrzech, w trakcie europejskiego festiwalu Harley-Davidson z okazji 120-lecia firmy, który odbędzie się w dniach 22-25 czerwca oraz w Milwaukee podczas Harley-Davidson Homecoming™ Festival, w dniach 13-16 lipca 2023 r. Oba modele trafią do salonów autoryzowanych dealerów Harley-Davidson® na całym świecie już w sierpniu tego roku.

Modele CVO™ Road Glide™ i CVO™ Street Glide™ w kolorze Dark Platinium będą kosztować w polskich salonach 47 330 EUR (brutto), natomiast w wykończeniu dwukolorowym Whiskey Neat/Raven Metallic 54 710 EUR.

Harley-Davidson hołduje ponadczasowej pogoni za przygodą i wolności dla duszy. Odwiedź www.harley-davidson.pl, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich modelach z rocznika 2023, w tym: Grand American Touring, Cruiser, Sport, Adventure Touring i Trike, a także o programie H-D Certified™ oraz o nowym wyposażeniu do jazdy, akcesoriach i nie tylko.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany