Nastroje przed X-Fighters Poznań: będzie się działo! - Motogen.pl

Gdyby ktoś powiedział, że napięcie przed dzisiejszym przystankiem Red Bull X-Fighters maleje, to by poważnie skłamał. Jest coraz goręcej. W powietrzu unosi się zapach Red Bulla, z minuty na minutę serca fanów FMX biją coraz szybciej, a wszystko potęguje temperatura powietrza…

 

Planowane na godzinę 16.00 treningi nie odbyły się. Tor nadal pokryty jest folią, a sesja treningowa została przeniesiona na godzinę 19.30 – to ostatnie potwierdzone informacje. Chyba w historii serii nie zdarzyło się jeszcze tak, aby treningi rozgrywano na oczach widzów. Zwykle jest to okryta tajemnicą część eventu i publiczność nie ma do niej dostępu. Zawodnicy rozgrzewają się, prezentują tricki, które później będą wykonywać podczas zawodów. Często zdarzają się kontuzję, a tego bardzo nie chcemy.

 

Fani freestyle motocrossu powoli zalewają teren przed stadionem miejskim przy ul. Bułgarskiej. Już niedługo rozpocznie się wielkie święto tego magicznego i energetyzującego sportu.

 

Do zobaczenia!

 

Aktualizacja – 6.08, godz. 19.30

O godzinie 20.00 rozpoczną się treningi, zaś zawody planowane są na 20.50 i będą rozegrane z pominięciem pierwszej rundy.