Najwyższy motocykl świata sprzedany - Motogen.pl

Jednoślad, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, został sprzedany w sobotę na aukcji w Scottsdale w Arizonie.

Big Toe to największy na świecie motocykl (od 2005 roku drugi), którym można jeździć. Proces ten wybitnie wspomagają boczne kółka, na których wspiera się olbrzym, jednak cała reszta jak najbardziej przypomina motocykl. Nazwa jednośladu nawiązuje do największego na świecie monster trucka, zwanego Big Foot (ang. wielka stopa). Wielki Palec (ang. toe – palec u nogi) jest  osiem razy większy od tradycyjnego motocykla sportowego i został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.

Twórcą Big Toe jest Szwed, Tom Wilberg, któremu pięć lat zajęło zbudowanie tego ważącego 1645 kg, długiego na 5 m i wysokiego na niemalże 2,5 m motocykla. Maszynę napędza 5,3-litrowy silnik V12 z Jaguara, który generuje 300 KM, a jego opony Bridgestone są zazwyczaj stosowane w ogromnych traktorach.

Koszt budowy motocykla wyniósł około 80 000 dolarów. Nie wiadomo, ile zapłacił za niego szczęśliwy nabywca, który wylicytował Big Toe w sobotę podczas pierwszej tegorocznej edycji największej na świecie aukcji motoryzacyjnej Barrett-Jackson Auction.