MXGP 2015 – Argentyna: Nagl najszybszy w Patagonii - Motogen.pl

Spis treści

Szeroki tor o długości 1550 metrów dawał uczestnikom wyścigu wiele możliwości do zaprezentowania spektakularnych skoków. Na trybunach zasiadło około 30 000 kibiców dopingujący zmagania najszybszych zawodników motocrossu na świecie!

MXGP

Pierwszy wyścig rozpoczął Max Nagl zdobywając holeshota na swojej Husqvarnie. Dobry start przełożył się na całkowity wynik tej rundy, gdyż Nagl w pierwszym wyścigu dojechał na trzeciej pozycji, a w ostatnim wyścig wygrał i tym samym runda w Patagonii padła jego łupem.

„Nie spodziewałem się tego, że wygram, ale wprowadziliśmy kilka zmian w ustawieniach motocyklu, które mi pomogły. Zmieniłem też linie jazdy na torze, ponieważ trasa była zdradziecka. Było tyle opcji wyboru odpowiedniego toru do jazdy, dzięki czemu nie musieliśmy podążać jednym śladem, a mogliśmy wybierać najlepszą dla siebie linię. To sprawiło, że wyścigi były naprawdę świetne!”-powiedział Nagl.

Pełen pierwszy wyścig MXGP:


2015 FIM MXGP Of Argentina RD3 – MXGP Race 1 HD przez gdub-mx

Clement Desalle po starcie w Argentynie zasłużył na tytuł mistrza regularności. Już trzeci raz z rzędu zdobył drugie miejsce na podium. To między nim, a Nagl’em rozegrała się główna walką o wygraną w Argentynie. W pierwszym wyścigu prowadził Francuz, jednak drugi wyścig to już zwycięstwo zawodnika Husqvarny, a Clement dojechał drugi. Ten wynik cały czas pozwala mu prowadzić w klasyfikacji generalnej.

 

Pełen drugi wyścig MXGP:


2015 FIM MXGP Of Argentina RD3 – MXGP Race 2 HD przez gdub-mx

Tor w Argentynie to jeden z ulubionych przystanków na trasie MXGP dla Antonio Cairoli’ego. Ubiegłoroczny mistrz ustanowił najlepszy czas okrążenia podczas pierwszego wyścigu, jednak zabrakło mu odrobiny szczęścia. Pod koniec wyścigu wykonując scrubba na hopce, Włoch zahaczył o jej szczyt podnóżkiem, co skończyło się upadkiem wraz z motocyklem. Pomimo wywrotki zawodnik Red Bull KTM Factory Racing ukończył ten wyścig na drugiej pozycji. W drugim wyścigu Antonio jechał już bez podobnych przygód i dotarł jako trzeci. To dało mu trzecie miejsce na podium w Patagonii.

Czwarte miejsce tym razem przypadło w udziale Ryanowi Villopoto. Zapewne RV liczył na lepszy wynik, jednak jego tempo w Argentynie nie było wystarczające szybkie, by dogonić uciekającą czołówkę. Po trzeciej rundzie zawodnik Monster Energy Kawasaki Racing Team zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej MXGP, co daje mu 10 punktów przewagi nad Paulin Gautierem. Do podium Ryanowi brakuje 16 punktów, które będzie miał okazję odrobić w kwietniu we Włoszech.
Gautier Paulin ukończył zawody w Argentynie na piątej pozycji. Na pewno nie jest to wynik marzeń, a Francuz nie pokazał jeszcze wszystkiego, na co go stać, jednak to kolejne, cenne punkty zdobyte do klasyfikacji generalnej.

Wyniki klasy MXGP:

1. Maximilian Nagl (GER, HUS), 45 Punkty

2. Clement Desalle (BEL, SUZ), 45 p.

3. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 44 p.

4. Ryan Villopoto (USA, KAW), 36 p.

5. Gautier Paulin (FRA, HON), 29 p

Pełne wyniki znajdziecie na stronie: MXGP.com

MX2

Co działo się w MX2? W klasie 250-tek też nie brakowało emocji i ekstremalnych wrażeń! Tym razem zwycięstwo świętował Monster Energy Kawasaki Racing Team dzięki Dylanowi Ferrandisowi, który odniósł spektakularne zwycięstwo w pierwszym wyścigu. W drugim wyścigu musiał już stoczyć zaciętą walkę z liderem klasyfikacji Jeffrey’em Herlingsem jadącym na KTM-ie. Herling w trakcie pierwszego wyścigu zaliczył poważny upadek, przez który jego motocykl uległ uszkodzeniu i nie mógł kontynuować jazdy. To nie przeszkodziło mu powrócić w wielkim stylu w drugim wyścigu i ostatecznie zająć 7 miejsce w Argentynie. W klasyfikacji generalnej dalej prowadzi Herling, a tuż za nim znajduje się Ferrandis. Całą trójkę zamyka Paul Jonass jadący również na KTM-ie.

1. Dylan Ferrandis (FRA, KAW), 47 Punkty

2. Pauls Jonass (LAT, KTM), 42 p.

3. Jeremy Seewer (SUI, SUZ), 32 p.

4. Thomas Covington (USA, KAW), 28 p.

5. Tim Gajser (SLO, HON), 27 p

Pełne wyniki znajdziecie na stronie: MXGP.com

Wideopodsumowanie GP Argentyny:

 

Czwarta runda MXGP powraca do Europy. Już 19 kwietnia zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą we Włoszech, czyli w ojczyźnie Cairoli’ego. Myślicie, że pierwsze miejsce jest już obstawione?