MV Agusta idzie na sprzedaż! - Motogen.pl

W związku z ogłoszeniem raportu finansowego Q3 oraz decyzją o zamknięciu firmy Buell prezes Harleya-Davidsona poinformował również, że ich niedawny nabytek – MV Agusta – idzie pod młotek!

Harley-Davidson kupił MV Aguste prawie rok temu, jednak najwyraźniej nie była to trafiona decyzja. W ubiegłym kwartale grupa H-D zanotowała utratę wartości aktywów związanych z utrzymywaniem Agusty na poziomie prawie 19 mln dolarów. W związku z tym szefostwo firmy, po podjęciu decyzji o zamknięciu Buella, poleciło pilne przygotowania do sprzedaży MV Agusty, mimo niedawnych informacji o odświeżeniu modelu Brutale oraz zapowiadanej całkowicie nowej F4.

Prezes H-D, Keith Wandell, w ten oto sposób skomentował swoją decyzję:

Zarówno Buell, jak i MV Agusta to świetne i dumne marki, produkty najwyższej jakości. Buell wprowadził wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych i stylizacyjnych do konstruowanych przez siebie motocykli. Natomiast MV Agusta znana jest całej Europie ze swoich ekskluzywnych, sportowych motocykli o najwyższych parametrach. Jednakże nasza strategia koncentrować powinna się wokół motocykli Harley-Davidson. Jesteśmy przekonani, że nasze inwestycje w tę markę spowodują lepsze wykorzystanie ogólnych zasobów firmy.

Pozostaje tylko jedno pytanie: kto w tej chwili jest w stanie pozwolić sobie na zakup MV Agusty?

Więcej o motocyklach MV Agusta