MŚ SuperEnduro 2015: Taddy Błażusiak na pudle! - Motogen.pl

Cody Webb jest zwycięzcą tegorocznego cyklu AMA Endurocross. W pierwszym wyścigu Webb walczył o pierwsze miejsce z Walkerem. Błażusiak stracił szansę na podium po zderzeniu z Andreasem Linussonem, który upadając stanął mu na drodze. Błażusiakowi udało się nadrobić straty do czwartego miejsca, ale jadącego na trzecim miejscu Tylora Roberta już nie dogonił.

W drugim wyścigu Błażusiak startował z ostatniej pozycji. Po starcie przebił się do połowy stawki, a później nadrobił jeszcze kilka pozycji. Za nim podążał Webb. Na czele wyścigu jechali Colton Haaker i Jonny Walker, który próbował go dogonić. Błażusiakowi udało się jednak zdobyć trzecie miejsce.

Trzeci wyścig był jeszcze bardziej pechowy niż pierwszy. Po starcie Błażusiak wpadł na kłodę i uderzył w nią głową. Kiedy już doszedł do siebie i wstrzelił się w rytm wyścigu, ponownie upadł. Taddy rzutem na taśmę, na schodach wyprzedził dwóch zawodników i zdobył trzecie miejsce. Ostatni wyścig tego wieczoru wygrał Cody Webb, a drugi był Jonny Walker.

Kolejna runda zostanie rozegrana w Niemczech.

Wyniki I rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro – Atlas Arena, Łódź
1. Coddy Webb 53 pkt.
2. Jonny Walker 52 pkt.
3. Taddy Błażusiak 39 pkt.
4. Colton Haaker 38 pkt.
5. Tylor Robert 38 pkt.
6. Alfredo Gomez 33 pkt.
7. Ty Tremaine 30 pkt.

Autor: Wojciech Grzesiak