MOTOGEN. z wizytą w fabryce Nolan Group - Motogen.pl

Kawałek plastiku i styropianu? Dlaczego jeden kask ma kosztować 200, a inny 2000 zł? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymaliśmy podczas wizyty w fabryce Nolan Group, gdzie oprócz Nolana produkowane są też niżej pozycjonowane kaski Grex oraz bardziej zaawansowane X-Lite.

Firma Nolan została założona w 1972 roku przez Pana o nazwisku Nocchi Lander, skąd od pierwszych liter powstało No-Lan. Lander Nocchi już wcześniej zajmował się produkcją części z zakresu motoryzacji, ale były to akcesoria do rowerów i samochodów. Rosnące zapotrzebowanie na kaski motocyklowe podsunęło mu pomysł, aby skupić się właśnie na motocyklowej działce.

W chwili, kiedy Nolan rozpoczynał produkcję kasków, najczęściej stosowanym tworzywem było włókno szklane, przez co produkcja kasków była bardzo pracochłonna i kosztowna. Nolanowi się poszczęściło, bowiem współpraca z firmą General Electric zaowocowała zupełnie nowym tworzywem o nazwie Lexan, które stosowane jest do dziś.

Lexan dzięki swoim właściwościom pozwolił na masowe wytwarzanie wytrzymałych i bezpiecznych kasków. Począwszy od pierwszego wyprodukowanego modelu o nazwie N01, Nolan zaczął zdobywać coraz większą część rynku dzięki dobrej jakości i bardzo konkurencyjnym cenom względem innych producentów kasków w Europie.

Wizyta w teraźniejszej fabryce to przede wszystkim przyglądanie się procesowi produkcji kasku od A do Z. To, że Nolan jest w 100% produkowany we Włoszech to nie marketingowa ściema. Na własne oczy widzieliśmy proces, w którym z czarnego, drobnego surowca powstaje gotowy kask motocyklowy. Zamiast więc pisać na ten temat, postanowiliśmy pokazać Wam cały proces, dzięki czemu sami będziecie mogli zobaczyć, że nawet w dzisiejszych czasach, gdzie prawie wszystko ma metkę Made in China, możemy spotkać produkty wykonane przez specjalistów ze starego kontynentu.

Fabrykę kasków NOLAN odwiedziliśmy dzięki importerowi ten marki, firmie:

Polonia Cup Sp. z o.o.
ul. Łowiecka 12,

42-600 Tarnowskie Góry,
tel: +48 32 719 22 22
fax: +48 32 719 22 33
e-mail: [email protected]