Motocykle Ducati, BMW Motorrad i Yamaha z nagrodami Red Dot Design Award - Motogen.pl

 

Nagrodę Red Dot zdobyły dwa motocykle – w tym jedna premiera. Pierwszym z nich jest BMW R nineT Scrambler. Motocykl jeszcze przez kilka miesięcy nie trafi do salonów, ale mogliśmy oglądać go na targach w Mediolanie i… w Poznaniu. Maszyna jest utrzymana w luźnych klimatach tak samo jak poprzedzający ją Concept Path22. Scrambler to nie tylko odświeżona forma, ale również kilka uproszczeń w elementach zawieszenia i układu hamulcowego, które mają sprawić, że motocykl będzie bardziej przystępny cenowo niż jego dorosły brat – R nineT. Warto wspomnieć, że to druga nagroda dla tego motocykla, ponieważ wcześniej zdobył on iF Design Award 2016.

Drugim motocyklem, który zdobył nagrodę Red Dot jest Yamaha YZF-R1, która podobnie jak R nineT Scrambler wywalczyła wcześniej iF Design Award 2016. Jedni mówią na nią Iron Man, inni nazywają ją płaszczką, ale jak widać taki styl nowej „erłan” przypadł jurorom do gustu – w końcu dwie kapituły nie mogą się mylić. Yamaha YZF-R1 jest przede wszystkim naszpikowana zaawansowaną elektroniką. W drogowym motocyklu zainstalowano między innymi 6-osiową telemetrię, system kontroli startu, kontrolę trakcji monitorującą również kąt pochylenia motocykla w zakręcie, wyścigowy układ ABS i launch control. Do tego mamy tylny stelaż oraz felgi wykonane z magnezu i aluminiowy zbiornik paliwa.

Gala, na której zostaną wręczone nagrody, odbędzie się 4 lipca w niemieckim Essen. Nagrody Red Dot Design Awards są przyznawane od 1955 roku.

Autor: Wojciech Grzesiak