Motocykl Ducati Multistrada 1200S D|air z nagrodą Ferdynanda Porsche - Motogen.pl

Ducati Multistrada 1200S D|air to motocykl stworzony przy współpracy z Dainese. Fabrycznie wyposażono go w czujniki obsługujące kombinezony z poduszkami powietrznymi tej marki z serii D|air Street, które od lat są dostępne na rynku jako niezależnie funkcjonujące produkty. Teraz wspólnie z producentami motocykli Dainese stara się wprowadzać je jako element wyposażenia jednośladu.

Nagrodę odebrał Federico Stabbioni, który jest dyrektorem projektu. W swojej wypowiedzi podkreśla, że Ducati od lat stara się, żeby jazda motocyklem była nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna. Dainese i Ducati opracowały również kurtki Ducati Apparel D|air, które wyposażono w poduszki powietrzne. System Dainese jest obecnie jednym z najlepszych na rynku. Brak okablowania sprawia, że jest również najszybciej działającym. Od momentu zdarzenia drogowego do pełnego napompowania poduszki mija zaledwie 45 milisekund.

Ducati Multistrada 1200 S D|air pojawi się w salonach już w lipcu. Czy kiedyś poduszki powietrzne w motocyklach będą takim samym standardem jak te montowane w samochodach?

Obecnie jeszcze BMW i Yamaha mają w planach wyposażanie swoich motocykli w takie rozwiązania. Yamaha współpracuje właśnie z Dainese i dzięki temu każdy kto zakupi nową YZF-R1M może mieć kombinezon D|air uszyty na miarę. BMW z kolei informowało o współpracy z Alpinestars przy tworzeniu kombinezonów z poduszkami powietrznymi.

Autor: Wojciech Grzesiak