Motocross MP i PP 2016- Sobieńczyce i Speed Star kolejnym przystankiem cyklu Mistrzostw Polski - Motogen.pl

Nadmorska okolica ,piękna pogoda oraz profesjonalna infrastruktura obiektu przywitały uczestników z całej Polski w liczbie niemal 180 zawodników. Maszyna była pełna w niemal wszystkich klasach. Dodatkowe atrakcje towarzyszące imprezie w postaci Agro Wystawy , kiermaszu i stoisk regionalnej kuchni, koncertów czy mini wesołego miasteczka sprawiły , że impreza nabrała charakteru dużego święta.

W sobotę na dosyć trudnym technicznie torze ścigali się zawodnicy klas MX2, MX Master i MX Kobiet.

Klasę MX 2 zdominował Szymon Staszkiewicz (MX Gdynia), który po dobrze przepracowanej zimie „błyszczy” dobrą formą. Szymon wygrywa oba wyścigi , drugie miejsce zdobywa Dominik Małecki (KM Cross Lublin) a trzecie jego kolega klubowy Maciej Więckowski.

W klasie MX Master wygrywa Jacek Lonka (AMK Poltarex Człuchów).

W klasie MX Kobiet sporo się działo pod nieobecność Joanny Miller, która startowała w MŚ, o podium walczyły Żaneta Zacharewicz( KM Cisy Nowogard), Wiktoria Garbowska( A. Gorzowski), Alina Łaszcz (Pruszkowski KM) i Karolina Liszewska. Pierwsza z nich prowadząc w pierwszym wyścigu w wyniku awarii motocykla uległa wywrotce i doznała kontuzji barku. W walce o podium pozostały Wiktoria Garbowska, Alina Łaszcz i Karolina Liszewska i w takiej kolejności zostały sklasyfikowane na podium tej rundy MP.

Po sobotnich wieczornych atrakcjach takich jak m.in koncerty Disco Polo , na starcie niedzielnych wyścigów stanęli zawodnicy klas MX2 Junior, MX Open i MX Quad. W klasie MX2 Junior Bank Spółdzielczy z Krokowej przygotował nagrodę pieniężną za Holeshot’a  w wysokości 500 zł, która padła „łupem” rewelacyjnie spisującego się Szymona Staszkiewicza. Po sobotnich zmaganiach do puli zwycięstw dorzuca jeszcze jedno, tym razem w klasie MX2 Junior. Trzeba dodać, że drugi w klasyfikacji  Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów), nie oddał najwyższego miejsca na podium bez walki i należy się spodziewać ciekawej walki w tej klasie pomiędzy tymi zawodnikami. Trzeci w Sobieńczycach jest Piotr Szczepanek (ŁKM Łódź).

W klasie MX Open spore emocje, bo stawka dosyć wyrównana. Same nazwiska mówią za siebie i już wiadomo, że sporo się będzie działo w tym sezonie i do walki o Mistrza Polski włączy się większa grupa zawodników. Pierwszą rundę wygrywa Karol Kędzierski(KM Cross Lublin), który w sobotę w klasie MX2 przegrywa z młodszymi zawodnikami, ale na większym motocyklu jest w niedzielnych wyścigach najlepszy. Wygrywa oba wyścigi stając się liderem tej klasy. Drugi w klasyfikacja po I rundzie jest Łukasz Kurowski (Pruszkowski Klub Motocyklowy) a trzeci Dominik Małecki (KM Cross Lublin). Zakładamy jednak , że do walki o czołowe miejsca MP włączy się zapewne większa liczba zawodników tej klasy. Czekamy też na powrót kontuzjowanego Łukasza Lonki.

W klasie MX Quad zwycięża Roman Gwiazda (KM Chojna), drugi jest Artur Szczebak (KM Cross Lublin) a trzeci Tomasz Jamroży (KM Cisy Nowogard).

A więc znamy pierwszych liderów klas Mistrzostw Polski, kolejnych tym razem tych młodszych poznamy w Cieszynie, gdzie zostaną rozegrane zawody Mistrzostw Europy EMX 65, EMX 85 , Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85 oraz pierwszego w historii motocrossu Pucharu Europy Kobiet. Do Cieszyny zapraszamy w weekend 21-22.05.2016!

 

Motocrossowe Mistrzostwa Polski i Motocrossowy Puchar Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN . Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: facebook.com/ORLENMXMP

Szczegółowe wyniki zawodów: motoresults.pl