MotoAmeryka IV - „MotoJary na szlaku Easy Ridera” - Motogen.pl

MotoJary
MotoJary to grupa starych znajomych, których łączy pasja do jednośladów. Głodni przygód i napędzani ciekawością świata jesteśmy żywym dowoem na to, że aby dotrzeć na krańce globu nie potrzeba wypasionych motocykli i walizki pieniędzy. Dotychczasowe wyprawy zaprowadziły nas między innymi do Estonii, Austrii, Hiszpanii, Rumunii, Australii, Mongolii i Ameryki. Relacje i zdjęcia z tych wojaży znajdziecie na www.motojary.com.

MotoAmeryka
Teraz kilka słów o projekcie MotoAmeryka, który rozpoczął się w 2010 roku i ma na celu stopniową eksplorację Ameryki w rozumieniu szerszym niż tylko Stany Zjednoczone. Ameryka! Jak ugryźć ląd, który rozciąga się na długości 16 tys. km od Archipelagu Arktycznego po Ziemię Ognistą? Czy jest to możliwe bez odrywania się na wiele miesięcy od życia codziennego, źródła utrzymania, bliskich? Decydujemy się na coroczne odkrywanie Ameryki na motocyklach w jednomiesięcznych ratach. Po 3 latach od wylądowania w Chicago, przemierzyliśmy USA równoleżnikowo, dotarliśmy na północny szczyt Alaski i objechaliśmy fascynujący Dziki Zachód południowo-zachodnich Stanów. Teraz nasze maszyny stacjonują przy granicy z Meksykiem i czekają na kolejny ruch.

MotoJary na szlaku Easy Ridera
Co znaczy Easy Rider? Nie znaczyłby tego, co znaczy, gdyby nie film o takim tytule.Kultowa podróż Kapitana Ameryki i Billy’ego z Kalifornii do Luizjany odbyła się pod koniec 1969 r., kiedy świat był zupełnie inny.Czyżby? Ekipa MotoJary podejmuje się zadania weryfikacji planu filmowego Easy Ridera dokonując przejazdu od momentu rozbicia zegarków w Ballerat(rejon Doliny Śmierci) po tragiczną konfrontację z redneckami nad Atchafalaya River.
 
Dwaj uczestnicy wyprawy – Michał i Łukasz – odwiedzą miejsca, w których kręcone były kluczowe sceny, próbując odnaleźć Amerykę w ramach konfrontacji z żywym planem najsłynniejszego motocyklowego filmu drogi. Ich 3-tygodniowa podróż przewiduje dojechanie aż do Florydy, bo właśnie tam planowali dotrzeć Wyatt i Billy.

Termin: marzec 2014
Uczestnicy: Michał Soroko (SoRock) oraz Łukasz Dobrzański (LukDob)
Motocykle: Honda NTV 650 (1997) i Kawasaki ER-5 Twister (1999)
Przewidywany dystans: ~5000 km

Więcej informacji na temat tej i wcześniejszych wypraw znajdziecie na www.motojary.com. Michał i Łukasz będą również na bieżąco wrzucać mini relacje na fan page w portalu Facebook – www.facebook.com/MotoAmeryka4.