Modele Husaberg na sezon 2014 - Motogen.pl

W ofercie znajdziemy motocykle enduro z silnikami dwu- i czterosuwowymi, a jest ich siedem. Wśród nowości znajduje się czterosuwowy silnik o pojemności 250 ccm. Jest on mocniejszy i ma większy moment obrotowy niż jego poprzednik. Wszystkie modele otrzymają nowe ustawienia zawieszeń. Zmiany w amortyzatorach obejmują również możliwość łatwiejszej wymiany uszczelek i ustawiania napięcia wstępnego. Zawieszenie w modelu FE 250 będzie teraz identyczne jak w FE 350.

Zmieniają się również ramy. Teraz będą one lżejsze i jednocześnie charakteryzować się będą lepszą amortyzacją, co jest ważne zwłaszcza w przypadku tylnego zawieszenia. Będzie szybciej i stabilniej. Poprawiono także półki amortyzatorów. Dzięki temu przednie zawieszenie ma mniej dawać się we znaki kierującemu. Model FE 250 otrzyma nową jednostkę sterującą silnikiem, a także przekonstruowany układ wydechowy.

Skoro już o modelu FE 250 mowa, to jest on jednym z siedmiu, które zostały przedstawione w materiałach prasowych. Zmiany obejmują przede wszystkim nowy silnik, który wyposażono w nową głowicę, większe zawory, lżejszy tłok i kilka innych szczegółów, ale za to pozbawiono startera nożnego. W modelu FE 350 z kolei również nie znajdziemy startera nożnego, ale pojawia się podwójna pompa oleju i sprzęgło DDS (zastosowane również w 250).

Dalej mamy modele FE 450 i FE 501. FE 501 jest nastawiony na branie udziału w wyścigach. Oba motocykle są wyposażone w mocny, czterosuwowy silnik i lekkie ramy. W modelu TE 125, który jest stworzony z myślą o wyścigach zastosowano nowy zawór kontrolny mieszanki, a także wytrzymalszy tłok i poprawiono ustawienia gaźnika. W modelu TE 250, który ma służyć jako alternatywa dla FE 450 znajdziemy sześciobiegową skrzynię i elektryczny starter, a także nową głowicę, nowy zawór kontrolny mieszanki, zmieniono mapy zapłonu i poprawiono sprzęgło oraz ustawienia gaźnika. Wprowadzono także poprawki w zawieszeniu. Podobne zmiany zaszły w modelu TE 300, który został stworzony z myślą o Mistrzostwach Świata Enduro.

Więcej informacji o nowych modelach znajdziecie na www.husaberg.com.

Więcej o motocyklach Husaberg