Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie w Polsce - Motogen.pl

Od kilku lat fani Freestyle Motocrossu narzekali na brak imprez światowego formatu w Polsce. Mamy jednak dobrą wiadomość dla fanów adrenaliny i mocnych wrażeń.

Wirtuozi lotów na motocyklach przyjadą do Polski w prawdziwie mistrzowskim wydaniu! Już w listopadzie bowiem gościć będziemy najlepszych zawodników walczących w Night of the Jumps – Mistrzostwach Świata FIM w FMX.

Night of the Jumps zawita do Gdańska, tam w nowoczesnej Ergo Arenie fani będą świadkami wydarzenia sportowego najwyższej rangi połączonego ze spektakularnym show jakiego Polska nie widziała. Dwunastu zawodników zmierzy się najpierw w kwalifikacjach walcząc o wejście do rozgrywki finałowej. Nie wszystkim się to uda, ponieważ finał jest zarezerwowany tylko dla sześciu najlepszych kierowców. Należy więc liczyć, że zawodnicy, aby zyskać przewagę nad rywalami, pokażą swoje najbardziej ekstremalne tricki. Na pewno nie zabraknie tak karkołomnych ewolucji jak Lazy Boy Backflip, Double Grab Backflip, czy 360-tka. A wszystko to w powietrzu na wysokości niemal trzeciego piętra!

Dodatkowo fani będą mieli możliwość spotkać się z zawodnikami podczas Pit Party przed zawodami oraz otrzymać autografy od wszystkich bohaterów wieczoru podczas sesji autografów bezpośrednio po zawodach. Okazja na tak bliskie spotkanie ze światową czołówką FMX’u jest nie lada gratką!
 

Status Mistrzostw Świata zawody Night of the Jumps uzyskały w 2006 roku i jeszcze w tym samym sezonie mogliśmy oglądać koronację pierwszego w historii Mistrza Świata we Freestyle Motocrossie. Został nim Szwajcar Mat Rebeaud. Rok później jego tytuł przejął Norweg Ailo Gaup. Dwa kolejne lata to dominacja utalentowanego Francuza – Remi’ego Bizouard. W roku ubiegłym, po trzech tytułach wicemistrzowskich oraz jednym trzecim miejscu, Mistrzem Świata został Czech Libor Podmol. Łatwo zauważyć, że przez cztery kolejne lata zawodnicy nie pozwolili, aby tytuł opuścił Europę. W tym sezonie wszystko może się zmienić, ponieważ, po pierwszej połowie rozgrywek, na szczycie klasyfikacji generalnej znajduje się mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych Chilijczyk Javier Villegas.

Rozgrywki startują ponownie 22 października w Rydze i od tego momentu każde zdobyte punkty mogą być na wagę tytułu mistrzowskiego. Przystanek polski będzie kluczowym, ponieważ z sześciu rund zaplanowanych na drugą połowę roku, aż dwie odbędą się w Gdańsku: 26 i 27 listopada. Należy spodziewać się więc, że zawodnicy dadzą z siebie wszystko, wykonując najbardziej szalone ewolucje na motocyklu, w walce o „polskie” podium!

Początek zawodów 26 listopada 2011 o godzinie 19.00 (otwarcie bram o 17.00), a 27 listopada 2011 o godzinie 15.00 (otwarcie bram o 13.00).

Bilety będą do nabycia na www.eventim.pl. O szczegółach dotyczących sprzedaży poinformujemy wkrótce.
 

Więcej informacji na: www.NIGHToftheJUMPs.com lub na oficjalnym profilu cyklu na Facebooku.