METZELER zdobywa swój pierwszy tytuł mistrza świata w 2019 roku - Motogen.pl

Rovetta (Włochy), 27 czerwca 2019 r. – GP Włoch odbyło się w Rovetta, w legendarnej części dolin Bergamo. Piąta runda FIM Enduro World Championship została zorganizowana przez słynny Motoclub Bergamo, podczas której odbyły się cztery próby specjalne, z których każda toczyła się na trzech okrążeniach. Zawodnicy rywalizowali na terenach mieszanych: w błocie, strumieniach, kamieniach, na terenach skalistych i zalesionych, czyli klasycznej mieszance nawierzchni charakterystycznej dla obszaru Bergamo.

W EnduroGP Danny McCanney (TM Racing Factory Team) i Alex Salvini (S2 Motosport Honda RedMoto Sembenini Team) zaprezentowali się doskonale, wygrywając odpowiednio pierwszy i drugi dzień zmagań. Obecny mistrz Steve Holcombe (Team Beta Factory Enduro), nie w najlepszej dyspozycji z powodu wielu problemów fizycznych, zacisnął zęby i odrobił stratę punktową do lidera. Oficjalny zawodnik Teamu Beta i METZELER wywalczył drugie i czwarte miejsce.

To był niesamowity weekend dla gospodarza Thomasa Oldrati (Team Honda RedMoto), który startując na oponach METZELER MCE 6 DAYS EXTREME, zajął doskonałe drugie miejsce w pierwszym dniu i pierwsze miejsce w dniu drugim w klasie E1.

Trzy zwycięstwa w pierwszym dniu dla oficjalnych zawodników marki METZELER. Loic Larrieu (TM Racing Factory Team) wygrał klasę E2, Christophe Charlier (Team Honda RedMoto) zdobył drugie miejsce, a Benjamin Herrera (Team Beta Factory Enduro) zdobył drugie miejsce na podium w tym sezonie. W drugim dniu przyszła kolej na Alexa Salviniego (S2 Motorsport Honda RedMoto Sembenini Team), który wygrał i dominował od pierwszej próby specjalnej, a drugie miejsce zajął zawodnik TM Loic Larrieu.

Po raz kolejny zawodnicy wspierani przez markę METZELER, Steve Holcombe i Danny McCanney, zdominowali klasę E3. Dwaj angielscy jeźdźcy dzielili się codziennymi zwycięstwami i rywalizują między sobą o ostateczny tytuł.

METZELER i Andrea Verona (TM Racing Factory Team) świętują pierwszy sezonowy tytuł w klasie młodzieży. Oficjalny zawodnik zdobył tytuł w wyścigu na własnym terenie, dwa wyścigi wcześniej.

Mistrzostwa z serii FIM Enduro World Championship będą miały wakacyjną przerwę, bowiem kolejna impreza odbędzie się 14 i 15 września podczas GP Czech.