METZELER zdobywa swój pierwszy tytuł mistrza świata w 2019 roku - Motogen.pl

Rovetta (Włochy), 27 czerwca 2019 r. – GP Włoch odbyło się w Rovetta, w legendarnej części dolin Bergamo. Piąta runda FIM Enduro World Championship została zorganizowana przez słynny Motoclub Bergamo, podczas której odbyły się cztery próby specjalne, z których każda toczyła się na trzech okrążeniach. Zawodnicy rywalizowali na terenach mieszanych: w błocie, strumieniach, kamieniach, na terenach skalistych i zalesionych, czyli klasycznej mieszance nawierzchni charakterystycznej dla obszaru Bergamo.

W EnduroGP Danny McCanney (TM Racing Factory Team) i Alex Salvini (S2 Motosport Honda RedMoto Sembenini Team) zaprezentowali się doskonale, wygrywając odpowiednio pierwszy i drugi dzień zmagań. Obecny mistrz Steve Holcombe (Team Beta Factory Enduro), nie w najlepszej dyspozycji z powodu wielu problemów fizycznych, zacisnął zęby i odrobił stratę punktową do lidera. Oficjalny zawodnik Teamu Beta i METZELER wywalczył drugie i czwarte miejsce.

To był niesamowity weekend dla gospodarza Thomasa Oldrati (Team Honda RedMoto), który startując na oponach METZELER MCE 6 DAYS EXTREME, zajął doskonałe drugie miejsce w pierwszym dniu i pierwsze miejsce w dniu drugim w klasie E1.

Trzy zwycięstwa w pierwszym dniu dla oficjalnych zawodników marki METZELER. Loic Larrieu (TM Racing Factory Team) wygrał klasę E2, Christophe Charlier (Team Honda RedMoto) zdobył drugie miejsce, a Benjamin Herrera (Team Beta Factory Enduro) zdobył drugie miejsce na podium w tym sezonie. W drugim dniu przyszła kolej na Alexa Salviniego (S2 Motorsport Honda RedMoto Sembenini Team), który wygrał i dominował od pierwszej próby specjalnej, a drugie miejsce zajął zawodnik TM Loic Larrieu.

Po raz kolejny zawodnicy wspierani przez markę METZELER, Steve Holcombe i Danny McCanney, zdominowali klasę E3. Dwaj angielscy jeźdźcy dzielili się codziennymi zwycięstwami i rywalizują między sobą o ostateczny tytuł.

METZELER i Andrea Verona (TM Racing Factory Team) świętują pierwszy sezonowy tytuł w klasie młodzieży. Oficjalny zawodnik zdobył tytuł w wyścigu na własnym terenie, dwa wyścigi wcześniej.

Mistrzostwa z serii FIM Enduro World Championship będą miały wakacyjną przerwę, bowiem kolejna impreza odbędzie się 14 i 15 września podczas GP Czech.

Wyniki (zawodnicy METZELER pogrubioną czcionką):

EnduroGP standings

 1. FREEMAN Brad p.164
 2. HOLCOMBE Steve p.161
 3. MCCANNEY Daniel p.141

E1 Class standings

 1. FREEMAN Brad p.190
 2. OLDRATI Thomas p.153
 3. CAVALLO Matteo p.142

E2 Class standings

 1. SALVINI Alex p.142
 2. LARRIEU Loic p.141
 3. CHARLIER Christophe p.134

E3 Class standings

 1. HOLCOMBE Steve p.191
 2. MCCANNEY Daniel p.179
 3. GESLIN Anthony p.140

Junior Class standings

 1. VERONA Andrea p.197
 2. ESPINASSE Thèophile p.160
 3. FRANCISCO Enric p.138