Metalback – koncepcyjny cafe racer - Motogen.pl

Metalback to nie tylko nietypowy cafe racer o ciężkiej sylwetce samolotu wojskowego, ale nowoczesny motocykl, który jeździ na biopaliwie.

Zaprojektowany przez Jordana Meadowsa, Metalback napędzany jest silnikiem diesla V4, spalającym biopaliwo. Celem Meadowsa było stworzenie motocykla, który będzie przyjazny środowisku, ale nie kosztem mocy i prędkości. Mający już na swoim koncie przygody z koncepcyjnymi motocyklami, twórca powstałego na bazie Ducati Grezzo czy karbonowego D1199 tym razem inspirował się II wojną światową i ciężkimi bombowcami, które łatwo odnaleźć w linii stylistycznej Metalbacka.

Ramę i owiewki wykonano ręcznie z patynowanego aluminium podczas procesu recyklingu, dzięki czemu waga motocykla jest niska. Patyna ma stanowić trwałą i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnego malowania. Zdaniem projektanta taka forma dużo lepiej pasuje do stylu cafe racera, oddając jednocześnie wygląd starego samolotu.

Z pewnością znajdą się tacy, którzy docenią zmieszaną w Metalbacku nowoczesność i tradycję. Do innych prac Meadowsa odsyła jego strona internetowa, gdzie możecie także obejrzeć filmik prezentujący cafe racera z silnikiem diesla