Lecimy na prezentację Ducati Monster 1200 - Motogen.pl

Dzień zakochanych spędzę przygotowując się do jazd testowych najnowszym Ducati Monster 1200. Naked z Bolonii napędza się dzięki silnikowi Testastretta 11° o pojemności 1198.4 ccm. W przypadku podstawowej wersji moc będzie wynosiła 135 koni mechanicznych. Wersja S jest o 10 koni

Teneryfa – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

mocniejsza i ma 7 Nm momentu obrotowego więcej. W przeciwieństwie do mniejszych modeli, czyli 696 i 796, „duży” Monster chłodzony jest cieszą.

Nie ma co ukrywać, że w tej chwili Monster 1200 ma bardzo silną konkurencję. KTM Super Duke 1290 odgryzie nam głowę gdy tylko na chwilę odwrócimy wzrok, a bazujący na wyścigowym modelu BMW S1000R będzie pewnie nieco nudne, ale za to perfekcyjne technicznie. Oczywiście o ile o nudzie można mówić w przypadku litrowego silnika o mocy 160 KM.

Prezentacja odbędzie się na Teneryfie. W piątek późnym popołudniem ląduję na miejscu, a w sobotę po jazdach testowych będziecie mogli przeczytać pierwsze wrażenia. Jeżeli macie jakieś specjalne życzenia i punkty, na które powinienem zwrócić szczególną uwagę, piszcie na .

Zdjęcie publikujemy dzięki uprzejmości Canariasenmoto.com, którzy będąc na miejscu już podejrzeli przygotowania do jazd testowych.

>> Ducati Monster 1200 – informacje <<

Partnerem wyjazdu na test jest włoska marka zegarków Officina del Tempo

Więcej o motocyklach Ducati