AMA Supercross 2014: Runda 6 - San Diego - Motogen.pl

Main Event SX 450

Wyścig klasy 450 zdominował James Stewart, ale emocji i tak nie zabrakło. Przez dwadzieścia okrążeń mogliśmy podziwiać się zaciętymi pojedynkami o dalsze miejsca na podium.

Najszybszym startem popisał się zawodnik teamu fabrycznego KTM – Andrew Short. W pierwszej bandzie po starcie panował niezwykły tłok, dwóch zawodników zostało wypchniętych poza tor.  Short utrzymał prowadzenie tylko do drugiego zakrętu, gdzie James Stewart zachował zimną krew i obierając wewnętrzną linie toru awansował z piątego miejsca na pierwsze, za nim znalazł się Rayan Villopoto. Numer „jeden” zaciekle walczył ze starszym z braci Stewardów, niestety na szóstym okrążeniu popełnił błąd który sprawił, że J7 znacznie zwiększył swoja przewagę.

 

Na ósmym kółku Ken Roczen po długiej pogoni pokonał Reeda zdobywając trzecią lokatę. San Diego nie było szczęśliwą rundą dla Justina Barcii, przed dohamowaniem po skoku zbyt mocno wcisnął przedni hamulec i uślizgnęło się przednie koło przed bandą.  Przez upadek Barcia stracił piątą pozycję na rzecz Rayana Dungey.

 

Największym pechowcem okazał się jednak Chad Reed, który po ostrej walce z Roczenem o trzecia pozycje uderzył w dublowanego zawodnika, a następnie przewrócił się. Niefortunne zdarzenie miało miejsce na ostatnim okrążeniu. Sympatyczny Australijczyk uderzył z wielkim impetem o ziemię,  interweniowały służby medyczne. Na szczęście Reedowi udało się opuścić tor o własnych siłach. Jako pierwszy linię mety przekroczył James Stewart, było to jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i czterdzieste ósme w karierze. Czerwone pole numerowe, mimo zwycięstwa Stewarda zachowuje Rayan Villopoto, jako lider klasyfikacji generalnej.

 

 

Pozycja

#

Zawodnik

Motocykl

Zdobyte punkty

1

7

James Stewart

Suzuki RMZ450

25

2

1

Ryan Villopoto

Kawasaki KX 450F

22

3

94

Ken Roczen

KTM 450 SX-F Factory Edit

20

4

5

Ryan Dungey

KTM 450 SX-F Factory Edit

18

5

40

Weston Peick

Suzuki RMZ450

16

 

Wyniki rundy w San Diego SX 450
Klasyfikacja generalna po sześciu rundach SX450