Kurtka motocyklowa z systemem do akupresury – niemiecki pomysł na dobre samopoczucie - Motogen.pl

Sama jazda motocyklem nie wystarczy, by się zrelaksować? Załóż kurtkę IXS z systemem do akupresury.

Niemiecki producent odzieży i akcesoriów motocyklowych IXS zaprezentował niedawno swoją nową kurtkę motocyklową X-Jacket Yin&Yang. Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia ze zwykłą, długą, tekstylną kurtką – jest wodoodporna, ma otwory wentylacyjne i dużo kieszeni. Jedyny element, którego nie znajdziecie w żadnej innej odzieży motocyklowej, to zestaw kuleczek, które umieszczono wewnątrz, na plecach. W tradycyjnych ciuchach na motocykl w tym miejscu z reguły znajduje się protektor, o którym IXS nie wspomina. W ogóle na temat ewentualnej ochrony, którą zapewnia kurtka, producent milczy.

Kulki, jako żywo przypominające przeznaczeniem te, z których niegdyś wytwarzano nakładki na fotele samochodowe (pamiętacie jeszcze te drewniane koraliki wrzynające się w… plecy podczas jazdy?), mają poprawić samopoczucie motocyklisty poprzez ucisk szczególnych punktów na jego ciele. Szczególna funkcja, zdaniem producenta, to delikatne pobudzenie kierowcy, by nie czuł zmęczenia, szczególnie na długich dystansach. Koszt jednego egzemplarza Yin&Yang to około 450 €.

Gładkie drogi, liczne zakręty, bezproblemowy motocykl, niekończąca się benzyna – to może uszczęśliwić motocyklistę. Ale kulki?! W plecach? Ciekawe, czy spełnią swoją rolę, gdy szczęśliwy posiadacz napotka glebę… Zapewne pobudzą wiele punktów na jego plecach. Niekoniecznie delikatnie.