KTM 890 SMT potwierdzony! Pomarańczowi wracają do koncepcji crossovera - Motogen.pl

A jednak! KTM oficjalnie potwierdza premierę nowego crossovera, czyli modelu SMT – turystycznego supermoto. Motocykl zobaczymy 24 kwietnia.

O szpiegowskich zdjęciach nowego SMT opowiadaliśmy w 16. odcinku PodKasku. Wspominaliśmy poprzedni model – 990 SMT i to jakim był dzikiem. KTM wprowadził go na rynek w 2009 roku. Było to totalne zaskoczenie – połączenie supermoto i turystyka z pewnością nie było tym, na co czekał rynek, choć użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup byli z motocykla bardzo zadowoleni.

Nowa odsłona tego crossovera nazywa się 890 SMT i została zbudowana, jak łatwo się domyślić na platformie Adventure’a 890. Na zdjęciach szpiegowskich widać wyraźnie, że 890 SMT przypomina protoplastę, choć jest nieco smuklejszy dzięki rezygnacji z bulwiastych bocznych zbiorników na rzecz klasycznego baku na ramie.

Napęd został powierzony sprawdzonemu silnikowi pochodzącemu oczywiście z Adventure’a 890. Dwucylindrowa rzędówka będzie w SMT mieć zatem moc około 105 KM i 100 Nm momentu obrotowego. To uplasuje motocykl w segmencie zajmowanym przez Tracera 900, Kawasaki Versysa 1000 i Suzuki V-Stroma 1050, a jednocześnie SMT 890 będzie mieć swój wyjątkowy charakter.

Premiera 890 SMT przewidziana jest na 24 kwietnia 2023 r. i dopiero wtedy poznamy szczegóły tej maszyny.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany