Komfortowo po bezdrożach - nowy koncept Kymco - Motogen.pl

Poszukiwanie nowych nisz na to codzienny znój działów marketingu, bez którego ciężko byłoby poszczególnym producentom utrzymać się na powierzchni nasyconego do granic możliwości rynku. W tradycyjnych segmentach trudno już wcisnąć coś nowego, stąd rosnące zainteresowanie hybrydami, łączącymi cechy wielu gatunków motocykli. Przykładem tego jest zeszłoroczna nowość Hondy, offroadowy skuter X-ADV.

Kymco, które od lat bacznie obserwuje wielkiego konkurenta zza Morza Wschodniochińskiego, postanowiło nie zostawać w tyle. Odpowiednia platforma już istnieje – wielki, dwucylindrowy i bardzo luksusowy model AK550. Trzeba go tylko trochę odchudzić, podnieść i nadać mu bardziej zadziorny charakter.

Do internetu powoli dostają się zdjęcia sugerujące przyszły wygląd tego pojazdu. Nie wiadomo, ile z niego zostanie w wersji produkcyjnej, ale nam bardzo podoba się chociażby płaska, off-roadowa kanapa z podnoszonym zadupkiem, którą widać na wizualizacji. Kymco ma poważną lekcję do odrobienia – Honda podniosła poprzeczkę naprawdę wysoko. Tajwańczycy mogą zawalczyć ceną – obecny AK550 jest o dobre kilkanaście tysięcy tańszy niż X-ADV. Kolejne informacje o nowym projekcie Kymco powinny pojawiać się sukcesywnie wraz z nadchodzącym sezonem targowym.