Jedziemy na Nordkapp! Dzień pierwszy - Motogen.pl

Rozpoczął się finał kolejnej, czwartej już edycji wielkiego konkursu Motul Tour! W tym roku jest to Motul Europa Tour i motocyklowy wyjazd z Polski na Nordkapp. Laureaci konkursu wystartowali w sobotę z Trójmiasta.

W pełni opłacona wyprawa motocyklowa na Nordkapp to nagroda główna konkursu Motul Europa Tour. Trzech zwycięzców konkursu w towarzystwie dziennikarzy i przedstawicieli Motul Polska rozpoczęło jedną ze swoich największych przygód życia!

Patrycja, Wiesław i Zbyszek przygotowali najciekawsze zdaniem jury filmy konkursowe. Dzięki współpracy Motul Polska z Kawasaki laureatom udostępniono na wyjazd motocykle Kawasaki Versys 1000. Na identycznych sprzętach w podróż wyruszyło również trzech dziennikarzy (Lech Potyński ze Świata Motocykli, Tobiasz Kukieła z Jednoślad.pl i Barry z Motogen.pl), a także dwóch przedstawicieli Motul Polska i jeden przedstawiciel Kawasaki Polska.

Jeśli widzieliście 9 identycznych motocykli Kawasaki Versys 1000 w sobotę w Trójmieście, to widzieliście właśnie nas. Wyruszyliśmy spod centrum handlowego Klif w Gdyni i o godzinie 16.00 byliśmy już na promie do Szwecji.

Identyczne są również nasze kaski dzięki nawiązanej w tym roku współpracy organizatorów konkursu z przedstawicielami marki Schuberth.

Plan wyjazdu

Przed nami w sumie ponad 4000 km przez Szwecję, niewielki fragment Finlandii i Norwegię. Dojedziemy na miejsce na kołach z Polski i oczywiście na kołach również wrócimy. To wszystko w 9 dni wraz z przeprawami promowymi (podróż promem z Gdańska do Szwecji zajęła nam około 18 godzin).

Po drodze planujemy zwiedzić najciekawsze miejsca, ale głównym celem wyjazdu jest Nordkapp – najdalej wysunięty na północ punkt Europy, do którego można dotrzeć po drogach, obiekt westchnień i marzenie wielu motocyklowych podróżników.

Jedziemy w środku lata, ponieważ to jedyny okres w roku, kiedy jadąc na Nordkapp można liczyć na w miarę łaskawe warunki pogodowe… Oczywiście, wciąż wszystko się może zdarzyć, ale przynajmniej ryzyko jest zminimalizowane. Dziś Szwecja powitała nas optymalnymi warunkami do jazdy – było około 20 stopni Celsjusza i przewaga słońca. Im dalej na północ, tym chłodniej.

Czwarta edycja Motul Tour

W ramach poprzednich edycji konkursu Motul Tour laureaci polecieli do RPA (Motul Afryka Tour w 2018 roku), do Stanów Zjednoczonych (Motul Ameryka Tour w 2019 roku) oraz do Kirgistanu (Motul Azja Tour w 2021 roku).

W tym roku przyszedł czas na Motul Europa Tour. Z jednej strony zostajemy na naszym kontynencie, z drugiej strony do pokonania mamy największy dystans spośród wszystkich dotychczasowych edycji Motul Tour!

Bądźcie z nami – relacjonujemy wyjazd na bieżąco na naszym Instagramie https://www.instagram.com/motogen.pl


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany