James May na trasie Isle of Man Tourist Trophy! - Motogen.pl

Isle of Man TT to najstarsze, bardzo niebezpieczne i uważane za jedne z najbardziej prestiżowych wyścigów motocyklowych na świecie. Rozgrywane niemal nieprzerwanie od 1907 roku, przyciągają rokrocznie tysiące spragnionych mocnych wrażeń fanów dwóch kółek z całego świata. Trasa Snaefell Mountain Course posiada ponad 200 zakrętów, a około 60 z nich zawdzięcza swoją nazwę najbardziej zasłużonym uczestnikom wyścigów. Rajdy odbywają się co roku na przełomie maja i czerwca. W tym roku rozpoczynają się 30 maja i potrwają do 12 czerwca.
 
James May postanowił pokonać trasę tego wyścigu tyle, że na motorze z metalowych klocków Meccano.

Zbudowanie maszyny, która zabrała i jego i serdecznego kolegę – Oza Crake’aw w tę liczącą 56 kilometrów podróż, nie była łatwym zadaniem. Było kilka drobnych problemów z łożyskami, układem kierowniczym, energią elektryczną i samym komfortem jazdy, ale poza tym prowadziło się go całkiem gładko – wspominał James w jednym z wywiadów dla BBC. Chłopaki użyli piętnaście tysięcy klocków, aby stworzyć pełnowymiarowy motocykl spełniający wszystkie wymagania techniczne. Tylko czy motor zrobiony z klocków, ma szansę dojechać do mety?

Przekonajcie się oglądając Zabawki Jamesa Maya: Pamiętniki Motocyklowe w poniedziałek, 25 maja, godz. 22:00 na BBC Brit.