Jakich samochodów statystycznie unikać? - Motogen.pl

Firmy ubezpieczeniowe prowadzą czasem badania na temat kierowców, których uważamy za najgorszych. Tym razem wzięto pod uwagę, jakie samochody wybierają.

Jakiś czas temu wśród motocyklistów powtarzało się plotkę, jakoby najgorszymi w stosunku do jednośladów byli kierujący samochodami marki Volvo. Według najnowszych badań, przeprowadzonych przez  brytyjską firmę Confused.com, wśród ponad 4 milionów zgłoszeń o odszkodowanie Volvo nie weszło do pierwszej szóstki samochodów, których kierowcy najczęściej przyczyniają się do wypadków drogowych. Wyniki brytyjskiej firmy wskazują, że najgorsi kierowcy jeżdżą Audi A3 – przywiązują oni najmniejszą wagę do sygnalizacji świetlnej, kierujący modelem Peugeot 106 GT jeżdżą nieuważnie i nieostrożnie, z kolei właściciele Opla Astra najczęściej wyjeżdżają na ulicę bez opłaconego ubezpieczenia, a ci jeżdżący Citroenem Saxo często jadą na podwójnym gazie. Na kolejnych miejscach uplasowali się właściciele Opla Zafiry i Range Rovera. Wśród prywatnych redakcyjnych statystyk na czoło wysunąć mogłaby się Skoda Felicia, która była w ubiegłym sezonie dość często wymieniana wśrod znajomychw kontekście „kierowca wymusił motocykliście”. Jednak na szczęście nie dajemy się zwariować i wszelkie tego typu statystyki, czy to dotyczące samochodów, czy motocykli, traktujemy z pewnym przymrużeniem oka.

Życzymy Wam udanego weekendu i bezproblemowego powrotu z pracy do domu, zwłaszcza że choć jednoślady zostawiliśmy raczej w garażach, to zima wciąż daje się nam we znaki, a ulice roją się od wszelkiej maści samochodów, których kierowcy tylko czyhają… by znaleźć się w szponach statystyki.