Motocyklowe OC nie jest na szczęście tak wysokie jak samochodowe, ale i tak potrafi dać po kieszeni. Wszystko zależy czy na swoim koncie masz jakieś szkody, w jakim jesteś wieku i gdzie mieszkasz. Najważniejszym kryterium pozostaje jednak wciąż towarzystwo ubezpieczeniowe – tutaj różnice mogą sięgać nawet kilkuset zł.

 

Najtaniej ubezpieczą swoje motocykle doświadczeni, bezszkodowi kierowcy z mniejszych miast. Najwyższe stawki zapłacą ci, którzy mieszkają w dużych miastach i nie mogą pochwalić się dobrą historią ubezpieczenia.

Za OC dla motocykla o pojemności powyżej 250 cm3 kierowca z Białej Podlaskiej czy Suwałk zapłaci około 140 zł. Dla porównania, we Wrocławiu będzie musiał wydać 160 zł. Wzięliśmy pod uwagę najtańsze oferty, w tym przypadku stawki firmy Uniqa. Dla porównania, w Ergo Hestii, oba wymienione przypadki zamknęłyby się kwotą 290 zł. To niemal dwa razy więcej!

 

Doświadczeni kierowcy, z kompletem zniżek mogą liczyć na niższe kwoty – mniej więcej 140 zł w najtańszej wersji. Ubezpieczyciele mają liczne specjalne propozycje dla wybranych klientów, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Warto pamiętać, że do wybranego ubezpieczenia OC trzeba doliczyć ewentualne assistance i NNW.

 

Więcej w Biznes, Ciekawostki
BMW nadal pracuje nad F850XR. Mamy nowe zdjęcia szpiegowskie!

BMW wciąż doskonali nadchodzący model F850XR. Choć spodziewaliśmy się zobaczyć go już podczas EICMA, Niemcy postanowili dać sobie więcej czasu...

Zamknij