Ile kosztuje OC na motocykl? - Motogen.pl

autor: Zuzanna Kasperczyk

Motocyklowe OC nie jest na szczęście tak wysokie jak samochodowe, ale i tak potrafi dać po kieszeni. Wszystko zależy czy na swoim koncie masz jakieś szkody, w jakim jesteś wieku i gdzie mieszkasz. Najważniejszym kryterium pozostaje jednak wciąż towarzystwo ubezpieczeniowe – tutaj różnice mogą sięgać nawet kilkuset zł.

 

Najtaniej ubezpieczą swoje motocykle doświadczeni, bezszkodowi kierowcy z mniejszych miast. Najwyższe stawki zapłacą ci, którzy mieszkają w dużych miastach i nie mogą pochwalić się dobrą historią ubezpieczenia.

Za OC dla motocykla o pojemności powyżej 250 cm3 kierowca z Białej Podlaskiej czy Suwałk zapłaci około 140 zł. Dla porównania, we Wrocławiu będzie musiał wydać 160 zł. Wzięliśmy pod uwagę najtańsze oferty, w tym przypadku stawki firmy Uniqa. Dla porównania, w Ergo Hestii, oba wymienione przypadki zamknęłyby się kwotą 290 zł. To niemal dwa razy więcej!

 

Doświadczeni kierowcy, z kompletem zniżek mogą liczyć na niższe kwoty – mniej więcej 140 zł w najtańszej wersji. Ubezpieczyciele mają liczne specjalne propozycje dla wybranych klientów, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Warto pamiętać, że do wybranego ubezpieczenia OC trzeba doliczyć ewentualne assistance i NNW.