Honda Monkey Baja Africa sprzedana za astronomiczną kwotę! - Motogen.pl

67 tys. zł za Hondę Africa Twin? Cena wydaje się atrakcyjna, póki nie zdamy sobie sprawy, że chodzi tak naprawdę o… używaną Hondę Monkey ubraną w elegancki dresik w stylu dużego adventure.

Fani mini-motocykli z pewnością zwrócą uwagę na niedawną aukcję, gdzie Honda Monkey Baja Africa z 1992 roku została sprzedana za 16 750 dolarów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje kwotę około 67 200 zł. To nie lada gratka, biorąc pod uwagę, że cena nówki z salonu nie przekracza 20 000 zł.

Ten wyjątkowy egzemplarz wyróżnia się zestawem Baja Africa, nadającym mu wygląd pierwszej Hondy Africa Twin. Zestaw obejmuje m.in. replikę zbiornika paliwa, owiewki boczne, tylny błotnik i przednią lampę. Całość wykończono w grafikach nawiązujących do modelu XRV750 Africa Twin, co nadawało mini motocyklowi niepowtarzalny charakter.

Co więcej, motocykl był w doskonałym stanie, co dodatkowo podbiło jego wartość. Do kompletu dołączono również pasujący kask i gogle.

Sprzedaż odbyła się na aukcji internetowej Bring a Trailer i wzbudziła ogromne zainteresowanie. Ostatecznie cena końcowa przekroczyła oczekiwania i ustanowiła nowy rekord dla tego typu motocykli.

Historia ta pokazuje, że pasja i dbałość o detale mogą znacznie podnieść wartość nawet najmniejszego motocykla. Honda Monkey Baja Africa stała się prawdziwym białym krukiem na rynku kolekcjonerskim, a jej nowy właściciel z pewnością będzie o nią pieczołowicie dbać.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany